İlişkili Haberler

Tekirdağ’da 10’ncu sınıf öğrencisi G.K.’nın (15) annesi oğlunun Facebook hesabında felsefe öğretmeni M.D.’den gelen ve uygunsuz olduğu ileri sürülen mesajları görünce, önce polise ardından Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikayet dilekçesi verdi. Evli ve 2 çocuk babası öğretmen M.D (48) hakkında hem adli hem de idari soruşturma başlatıldı.

"OĞLUM GİBİ SEVİYORUM"

Hürriyet gazetesinden Burcu Purtul Uçar'ın haberine göre, imam hatip lisesi öğretmeni M.D. hakkındaki şikayetten haberdar olunca anne H.C.’ye 3 sayfalık bir mektup gönderdi. G.K.’yı biricik oğlu olarak gördüğünü belirten M.D. şunları yazdı: “Tatlışım, öptüm paşam, güzel oğlum kelimelerini kullanmışım. İnanın hanımefendi ben bütün öğrencilerimi çok severim. Ben kendi çocuklarıma da öyle hitap ederim. İstemeden de olsa size tuhaf şeyler yaşattığım için özür dilerim. Ben hakkımı helal ediyorum, sizler de helal ederseniz sevinirim. Okulum için çok endişeleniyorum. Sizlerden ricam eğer mümkünse şikayetinizden vazgeçmeniz. Ama yapmazsanız da canınız sağ olsun. Unutmayın onlar bizim evlatlarımız, onlara karşı en ufak bir şeytani kaygı güdemeyiz. Eğer şeytan yanılttıysa ve yanlış bir şey yapmışsak Allah’a sığınırız. Siz de haklısınız beni hiç tanımıyorsunuz ki.”

"ÇADIRDA KALDIK"

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı yapılan şikayet üzerine M.D.’nin ifadesini aldı. M.D., “Tarihini hatırlamadığım bir gün bilgisayarımda bulunan cinsel içerikli video ve resimleri silmek istedim. Ancak beceremedim. Silmesi için G.K.’dan yardım istedim. Kendisi de tüm uğraşlarına rağmen bu video ve resimleri bilgisayarımdan silmeyi başaramadı. Geçmiş dönemde de birkaç defa başarılı gördüğüm öğrencilerimi kendi arabamla denize götürmüştüm. Çadırlarda beraber kaldık. Bunları kesinlikle kötü niyetle yapmadım” dedi.

Savcılık öğretmen hakkında hazırladığı iddianamede M.D.’nin öğrencisine Facebook üzerinden mesajlar attığı, her yaz arabasıyla birkaç öğrenciyi denize götürdüğü, çadırda kaldıkları yönündeki mesajı, “Hocasının tatlısı, ama sadece benim tatlım”, “yoksa azgınlaşırsın mmm” şeklindeki mesajlarının cinsel taciz içeren mesajlar olduğu belirtildi. M.D’nin 6 aydan 3 yıla kadar hapsi talep edildi.

ÇOCUKLARI TACİZ ETTİĞİ İDDİA EDİLEN KİŞİYE MEYDAN DAYAĞI