NTV

Ermenistan maçında karton bile yasak

Anadolu Ajansı

Türkiye

Bursa'da oynanacak Ermenistan maçına seyirciler, Türk bayrağı ve kırmızı-beyaz renkler taşıyan flamalar dışında bir şey sokamayacak. Stada koltukların üzerine koymak üzere karton getirmek de yasak.

Bursa Valisi Şahabettin Harput, Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 5. Grup maçında (A) Milli Takım'ın Ermenistan ile Bursa'da yapacağı maç için gerekli bütün önlemlerin alındığını bildirdi.

Vali Harput, 14 Ekim Çarşamba günü Bursa Atatürk Stadı'nda yapılacak maçın hazırlıkları ve alınan önlemlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Maçın yapılacağı Bursa Atatürk Stadı'nda hazırlıkların devam ettiğini, bu konuda valilik olarak tüm kurum ve kuruluşlarla gerekli çalışmayı yaptıklarını bildiren Harput, maça gelecek taraftarların, Türk bayrağı ve kırmızı-beyaz renkler taşıyan flamalar dışında tribünlere herhangi bir şey sokamayacağını anlattı.

''Ermenistan'dan taraftar gelecek mi?'' sorusuna ise Harput, bu konuda da kendilerine bir bilgi ulaşmadığını, ancak konuk ülkeden kalabalık bir heyetin geleceğini bildirdi.

Harput, maç için 2 binin üzerindeki güvenlik görevlisinin aktif bir şekilde görev alacağını, gerekli görüldüğü takdirde çevre illerden takviye isteyebileceklerini söyledi.

KOLTUKLARIN ÜZERİNE KOYMAK İÇİN KARTON DA YASAK
Taraftarların stada sıkı şekilde aranarak sokulacağını, maç öncesi tribünlerde de gerekli aramanın yapılacağını anlatan Harput, ayrıca taraftarlar içine sivil kıyafetli emniyet güçlerinin konuşlandırılacağını, tahrik edici tezahürat ve pankart açılması halinde bu görevlilerin olaya hemen müdahalede bulunacağını bildirdi.

Harput, taraftarların, maç sırasında üzerine karşı tarafı tahrik edici slogan yazılabileceği ihtimaline karşı, koltukların üzerine koymak üzere karton bile getiremeyeceklerini belirtti.

Tribünlerdeki renk ahengine büyük önem verdiklerine de değinen Harput, maç günü tüm taraftarlara yetecek kadar Türk bayrağının dağıtılmasının planları arasında olduğunu sözlerine ekledi.