Eski komutanlar cenazede buluştu

Ergenekon Davası'nda tutuklu bulunan emekli orgeneral Hurşit Tolon, kayınvalidesinin cenaze törenine katıldı. Emekli orgeneraller Yaşar Büyükanıt, Hüseyin Kıvrıkoğlu ve Tuncer Kılınç da törene katılan isimler arasındaydı.

Eski komutanlar cenazede buluştu

Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hurşit Tolon, kayınvalidesi Selime Nihal Otmar'ın cenaze törenine katıldı.

Kadıköy'deki Şifa Camisi'nde kılınan cenaze namazına, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, eşi Ayla Tolon, oğlu Tolga Tolon, kardeşi Bülent Tolon, eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt ve eşi Filiz Büyükanıt ile yine eski Genelkurmay Başkanlarından Hüseyin Kıvrıkoğlu, eski emekli orgeneraller İsmail Koçman, Tuncer Kılınç ve diğer yakınları katıldı.

Camiye cezaevi aracıyla getirilen Tolon, burada taziyeleri kabul etmesinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, kayınvalidesine son görevini yerine getirmek için camide bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

''İçinde bulunduğumuz şartları biliyorsunuz. Gönlüm arzu ederdi ki keşke son zamanlarında o sıkıntılı dönemlerinde yanında bulunabilseydim de bu görevimi daha çok ifa edebilseydim. Ama buna imkanım olmadı. Bunun içinde oldukça üzgünüm. Bütün bu işleri eşim yürüttü. Bulunduğumuz şartlar sebebiyle parçalanmış aile düzeni içerisinde son görevimizi yerine getirdik.

Rahmetli kayınvalidemin son günlerinde ona büyük hizmetleri geçen başta GATA olmak üzere, tüm sağlık kuruluşlarının değerli mensuplarına kalbi teşekkürlerimizi ifade etmek istiyorum. İlgilenen eş, dost ve sevenlerin hepsine buraya kadar zahmetleriyle, ilgileriyle bize gösterdikleri yakınlıktan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni düzenlenen yasayla biliyorsunuz iki gün izin veriliyor. Şimdi bu imkan doğdu kayınvalideme son görevimi yapmaya geldim.''

Bu arada cenaze törenine, Ergenekon davasında tutuklu yargılanan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un da çelenk gönderdiği görüldü.

Cenaze namazı öncesinde Tolon, Büyükanıt ve Kıvrıkoğlu’yla bir süre sohbet etti.

Selime Nihal Otmar'ın cenazesi daha sonra Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi.

MAHKEME 2 GÜN İZİN VERDİ
Ergenekon Davası'nın tutuklu sanığı Tolon'a İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi 2 gün izin vermişti.

Ergenekon Davası'nın tutuklu sanığı Hurşit Tolon hakkında Malatya'da 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi Davası'nda da tutuklama kararı çıkmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...