Evleri oldu ama sevinemediler

Fransa'da yaşayan Samsunlu bir işadamı, şehit ailesi ile askerlik görevini yaptığı Erzincan'a kendisini ziyaret için yola çıkan anne babasını kazada kaybeden askere birer daire bağışladı. İsmini açıklamak istemeyen işadamı adına tapuları Samsun Valisi İbrahim Şahin verdi. Ailelerin törendeki hüzünlü halleri ise gözden kaçmadı.

Haberler - Anadolu Ajansı 19.03.2015 - 16:45

Evleri oldu ama sevinemediler

Samsun Valisi İbrahim Şahin, makamında düzenlenen programda, şehit Recep Bilir'in eşi Çakır Emine Bilir ve kazada ailesini kaybeden Ümit Akgül ile kardeşleri Songül ve Yücel Akgül'le bir araya geldi.

Vali Şahin, Fransa'da yaşayan ancak Samsun'da inşaat sektöründe iş yapan bir hayırseverin, yaptığı inşaatlardan elde ettiği karın bir miktarını daire olarak şehit ailelerine vereceğini söylediğini belirtti.

ADINI VERMEK İSTEMEDİ

İsminin açıklanmasını istemeyen hayırsevere bu düşüncesinden dolayı teşekkür ettiklerini vurgulayan Şahin, şöyle konuştu:

"Özellikle inşaat bittikten sonra veya tapu verme noktasına geldikten sonra kendileri ile görüşeceğimizi söyledik fakat kendisi ismini açıklamamızı istemedi. 'Sadece bunu biz medyadan duyursak bizim için yeterli, çünkü öne çıkmak istemiyoruz. Nihayetinde bir hayır yapacağız, dolayısıyla çok fazla tarafımızın bilinmesi kendi şahsımız açısından doğru bulduğumuz bir şey değil' dediler. Biz de kendilerini anlayışla karşıladık. Bu ailelerin tespitiyle ilgili kendileriyle sürekli temas halinde olduk."

"DİĞER İŞADAMLARINA ÖRNEK OLSUN"

Hayırseverin özellikle şehit aileleriyle ilgili hassasiyeti olduğunu bildiren Vali Şahin, iki daireden birinin 1995 yılında Sarıkamış'ta şehit olan jandarma er Recep Bilir'in eşine, diğer dairenin ise askerlik görevi devam eden ve geçen ocak ayında Terme ilçesinde meydana gelen kazada anne ve babası ile kardeşi yaşamını yitiren Ümit Akgül ve kardeşlerine verileceğini belirtti.

Fransa'da yaşayan hayırsever Türk vatandaşına teşekkür eden Şahin, "Çok önemli bir fedakarlık. Samsun'daki diğer iş adamlarına, inşaat sektöründe çalışanlara da örnek olmasını diliyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Vali Şahin, bir evin tapusunu şehit jandarma er Recep Bilir'in eşi Çakır Emine Bilir'e,diğer dairenin tapusunu ise kazada yakınlarını kaybeden asker Ümit Akgül'e verdi.

Sayfa Yükleniyor...