Felaket 'geliyorum' dedi: 2 ölü

6 kişinin yaşadığı 20 metrakerelik evin üzerine yolun istinat duvarı çöktü, enkazdan yaralı kurtarılan ikiz çocuklar kurtarılamadı.

10.04.2011 - 09:58

Felaket 'geliyorum' dedi: 2 ölü

Erzurum'da aşırı yağış sabah saatlerinde bir felakete neden oldu.

Altunkent ailesi, 20 metrekarelik evlerinde Merkez Yakutiye İlçesi'ndeki Gaziler Mahallesi Pehlivan Sokak'ta oturuyordu.

Aşırı yağış sonucu yolun istinat duvarı ailenin yaşadığı evin üzerine çöktü.

Çökme sonucu taş ve topraktan yapılan evlerinin altında kalan Gültekin Altunkent, eşi Fatma, çocukları 4 yaşındaki Berna, 3 yaşındaki Nurnisa ve 8 aylık ikizler Salih Can ile Hüseyin Can'a ilk olarak komşuları ve yakınları müdahale etti.

Baba Gültekin ve çocuklardan Nurnisa yakınları tarafından enkazdan çıkarıldı. Sivil savunma ekipleri enkaz altında kalan diğer yaralılara kısa sürede ulaştı.

Yaralılar Erzurum'daki hastanelere kaldırılırken, ikiz çocuklar Salih Can ile Berna Can kurtarılamadı.

Olay yerine gelen Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk'e dede Ebubekir Altunkent tepkiliydi. Ebubekir Altunkent, "Bunun böyle olacağı belliydi. Oğlumun evinin yanındaki karayolunun istinat duvarı kayıyordu. Belediye yetkililerine defalarca söyledik. Dün gelip cep telefonu ile bir fotoğraf çekip gittiler. Eğer önlem alınmış olsa, bugün torunlarım yaşıyor olacaktı. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı" dedi.

Yakutiye Kaymakam Vekili Palandöken Kaymakamı Şenol Esmer, tek katlı ve kerpiçten yapılı bir evin çökmesiyle ilgili soruşturma başlattıklarını söyledi.

Soruşturmanın adli makamlarca yürütüldüğünü belirten Esmer, ''Olayla ilgili soruşturma başlattık. 2 ölü, 4 yaralı var. Baba ve oğlu taburcu oldu. Baba şu an ağır yaralıların yanında. En küçük çocuğu da sosyal hizmetlere aldık. 11 aylık olduğu için bakıma ihtiyacı var. Geçici süreliğine sosyal hizmetlere yerleştirdik'' dedi.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...