FIFA 100 milyonu devirdi!

En popüler futbol ve menejerlik oyunlarından Fifa serisinin bugüne kadarki satışı 100 milyonu geçti.

04.11.2010 - 15:35

FIFA 100 milyonu devirdi!

Yakın geçmişte piyasaya sürülen FIFA 11’in sağladığı ivmeyle, EA Sports FIFA serisinin bugüne kadarki satışları 100 milyon birimi geçti.


Electronic Arts firmasından yapılan açıklamaya göre, 18 yılı geride bırakan, dünyanın en çok satan spor video oyunu serisinin son edisyonu FIFA 11, piyasaya sürüldükten sonraki beş gün içinde 2.6 milyon kopya satarak tüm zamanların en hızlı satan spor video oyunu oldu. Fifa 11'in bugüne kadarki satışı ise 8 milyon.

Bugün ayrıca serinin en popüler online modlarından biri olan FIFA 11 Ultimate Team ilk kez ücretsiz olarak indirilmeye açıldı. FIFA 11 Ultimate Team modunu, internete bağlı herhangi bir PlayStation3 ve Xbox 360 oyun konsoluna indirmek mümkün.

FIFA 11 Ultimate Team, oyuncuların dünyanın dört bir yanındaki Ultimate Team oyuncularıyla futbolcu takas ederek, alarak ve satarak dünyanın en iyi futbol yıldızlarından oluşan kadrolar kurmalarına dayanıyor. Oyuncular en iyi takım kimyasını yaratmak üzere stratejik olarak futbolcu seçiyor, sonra da haftalık olarak güncellenen online ve tek kişilik turnuvalarda sahaya çıkarıyor.

FIFA 11 Ultimate Team'de oyuncuların talep ettiği bazı önemli değişiklikler de hayata geçirilmiş. Örneğin oyuncular artık Play A Friend online maçlarında arkadaşlarının en iyi kadrolarına karşı oynayabiliyor. Ayrıca oyuncular konsollarından uzak olsalar da, Ultimate Team web uygulaması sayesinde açık arttırma ve takas sistemlerine erişebiliyor.

18 dile çevrilen ve 51 ülkede satışa sunulan FIFA 11'in, PlayStation3, Xbox 360, Nintendo Wii, PC, Nintendo DS, PlayStation2, PSP (PlayStationPortable), iPhone ve iPod Touch için sürümleri mevcut.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...