Fotoğrafa giren başkan: Pişman değilim

AKP'nin Niğde mitinginde Başbakan Erdoğan'ın koltuğunun altından kafasını uzatan belediye başkanı, pişman olmadığını ancak bir daha aynı hareketi yapmayacağını söyledi.

13.03.2009 - 16:27

Fotoğrafa giren başkan: Pişman değilim

Niğde'nin Çiftlik İlçesi'ne bağlı Bozköy Beldesi Belediye Başkanı ve AK Parti adayı Kemal Beşer, Başbakan Tayyip Erdoğan belediye başkan adaylarını tanıtırken koltuğunun altından kafasını uzatarak fotoğraf karesine girmiş ve kendisini bir anda haberlerde bulmuştu.

Kemal Beşer, bugün gazetecilerin karşısına çıktı ve dünkü mitingde yaşananları anlattı.

Beşer, şunları söyledi:

"Mitingde, sayın Başbakanımızın konuşması bittikten sonra tüm belediye başkanları ve başkan adaylarını kürsüye çağırdılar. Bu sırada biraz arkada kaldım. Ben kürsüye çıktığımda herkes yerini almıştı. Boyum 1 metre 58 santimetre. Hem arkada kalmıştım hem de boyumun kısalığından dolayı fotoğraf karesine giremiyordum. Kendisini çok sevdiğim için sayın Başbakanımın yanında  olmak istedim. Bir anda kafamı Başbakanımız ile Niğde Belediye Başkan adayımız Faruk Akdoğan'ın arasından uzattım. Sayın Başbakanımız sadece bana 'öbür tarafa, öbür tarafa' dedi. Ben de, bu uyarının üzerine kafamı çekip arka tarafa çıktım. Olay bundan ibaret. Kimse bana tepki göstermedi. Hatta, daha sonra Başbakanımıza halka atması için çiçek verdim."

Kemal Beşer, "Bazı basın organları 'Bu adam nereden çıktı? Bu kafa nereden çıktı?' gibi yorumlar yaptılar. Pişman olacak bir şey yapmadım. Sayın Başbakanımı çok sevdiğim için yanında olmak istedim" dedi.

Beşer, "Aynı durum bir kez daha olsa, aynı hareketi tekrarlar mısınız?" sorusunu ise "Bir daha aynı hareketi yapmam. Her şeyi tadında bırakmak gerekir" diye yanıtladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...