'Gangnam Style' Youtube'a para bastı

Geçen yıla damgasını vuran Guinnes rekortmeni şarkının, Youtube'a sağladığı reklam geliri 8 milyon dolar. Paranın bir kısmı şarkıyı söyleyen PSY'ye gidecek.

Anadolu Ajansı 23.01.2013 - 09:16

'Gangnam Style' Youtube'a para bastı

Güney Koreli şarkıcı Park Jae-Sang'in (PSY) söylediği, Gangnam Style isimli şarkının klibinin video paylaşım sitesi Youtube'a 8 milyon dolar gelir sağladığı açıklandı.

Açıklamayı yapan Google Finans Direktörü Nikesh Arora, videodan elde edilen gelirin bir kısmının PSY ile paylaşacağını kaydetti.

Youtube, Aralık ayında, videonun, yayınlandığı geçen Temmuz ayından bu yana toplam 1 milyar 382 bin 639 kez izlendiğini duyurmuştu.

Gangnam Style, kısa süre önce 18 yaşındaki Kanadalı şarkıcı Justin Bieber'ın 'Baby' isimli klibini geride bırakarak, Youtube'ın en çok izlenen videosu olmuştu.

İsmini Güney Kore'nin başkenti Seul'un bir bölgesinden alan Gangnam Style, Youtube'da 2 milyon 141 bin 758 kere beğenilerek bir rekora imza atmıştı.

Türkiye'de sosyal paylaşım sitesi Twitter'ın Trend Topic listesinde 3 kez ilk sıradan giren Gangnam Style, 'En Beğenilen Video' olarak Guinnes Rekorlar kitabına da girmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...