Garipoğlu 200 bin dolara Rusya'ya kaçırıldı

Akşam Gazetesi'nin haberine göre, Münevver Karabulut'un katil zanlısı olarak aranan Cem Garipoğlu'yla ilgili savcılığa bir ihbar mektubu ulaştı. İsimsiz mektupta, Cem Garipoğlu'nun 200 bin dolar karşılığında Rusya'ya kaçırıldığı iddia ediliyor.

NTV Haber 24.05.2009 - 11:01

Garipoğlu 200 bin dolara Rusya'ya kaçırıldı

Gazetedeki habere göre mektup, "Vicdanımın, sesini dinliyorum" cümlesi ile başlıyor. Cinayet gecesini anlatan mektupta, "Olay gecesi beni aradı, onu Bahçeşehir'den'den alıp bir TIR'a bindirdim" deniyor.

Habere göre, TIR'a bindirilen Cem Garipoğlu, karayolu ile Samsun'a oradan da TIR'ın yüklendiği gemi ile önce Rusya'nın Novorosisk limanına sonra da Moskova'ya götürüldü ve teyzesi diye tanıtılan bir kadına teslim edildi.

İmzasız mektup, "Cinayeti sonradan öğrendim, dönünce haberleri okuyup vicdan azabı çektim, onun için bu mektubu yazıyorum" ifadesi ile sona eriyor.

Mektupta herhangi bir isim bulunmuyor. Ancak ifadelerden kaçırma işini bizzat gerçekleştiren tarafından kaleme alındığı anlaşılıyor.

Konuyla ilgili Kilis'te habercilerin sorularını yanıtlayan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, savcılığa ihbar mektubu gönderildiği iddiasını yalanlamadı. Ancak ayrıntı vermeyen Ergin, yargı sürecinin sonucunun beklenmesini istedi.

Zanlı Cem Garipoğlu hakkında, kırmızı bültenle arama emri var. Münevver Karabulut'un ceseti, 3 Mart'ta, Etiler'de bir konteynerde bulunmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...