'Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Olmak'

SPK ve GYODER'in birlikte düzenlediği "Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Olmak Konferansı" ile Türkiye'de ilk defa GYO'lar ve GYO olmanın tüm süreçleri masaya yatırılıyor.

14.12.2011 - 14:49

GYODER'in SPK ile birlikte düzenlediği Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Olmak Konferansı, tüm sektörü bir araya getiriyor. Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilecek olan konferansta, GYO'lar ile ilgili tüm süreçler, konunun uzmanları tarafından ele alınarak, bilgi ve deneyimler de paylaşılıyor.

Türkiye'de halen İMKB'de işlem gören Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) sayısı 23, toplam piyasa değerlerinin (Temmuz 2011 itibari ile) ise 13 milyar TL'nin üzerinde olduğu görülüyor. Hali hazırda 18 GYO ise halka arza hazırlanıyor. Bununla birlikte İMKB'de işlem gören GYO sayısının; kısa vadede 50'ye, orta ve uzun vadede ise 75'e sağlıklı bir şekilde ulaşabileceği de öngörüler arasında yer alıyor. Gerek gayrimenkul sektörü, gerekse Türkiye ekonomisi bütünü için büyük bir önem arz eden bu konu; Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilmekte olan bir konferansta, tüm detayları ile ele alınıyor.

SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) ve GYODER (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği) işbirliği ile düzenlenen "Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Olmak" Konferansı, 15 Aralık 2011 tarihinde Ceylan Intercontinental Otel'de gerçekleştiriliyor.

Konferans; halka açık olan Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları (GYO) ile GYO kurma sürecine ilişkin mevzuat, değerleme işlemleri, yabancı yatırımcılar, GYO'ların halka açılma sürecinde edindiği deneyimler gibi sektörün ihtiyaç duyduğu konu ve bilgilerin ele alınacağı önemli bir platform olma özelliği de taşıyor. GYO'ların yanı sıra, bankalar, finans şirketleri, değerleme şirketleri, proje geliştiriciler, yatırımcılar ve GYO olma potansiyeli olan tüm kurumlar ile konunu kamu ve özel sektördeki uzmanlarını bir araya getiren konferans, sektörün tüm oyuncularına hitap ediyor.
Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Olmak Konferansı; GYODER Başkanı Işık Gökkaya, İMKB Başkanı Hüseyin Erkan ve Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Prof. Dr. Vedat Akgiray'ın konuşmalarıyla başlayacak.

Konferansın "GYO'lara İlişkin Yeni Yasal Düzenlemeler" başlıklı ilk oturumuna, SPK Kurumsal Yatırımcılar Dairesi Başkanı Ceyda Özdemir başkanlık edecek. SPK Kurumsal Yatırımcılar Dairesi Başkan Yardımcısı Onur Atilla ile SPK Uzmanları Ali Erdurmuş, Burak Pirgaip ve Esra Ada Vural da ilgili son hukuki gelişmeleri paylaşacaklar.

"GYO'lar ve Değerleme: Sorular, Sorunlar ve Geleceğe Hazırlık" başlığı altında gerçekleştirilecek ikinci oturumun başkanlığını  ise GYODER Yönetim Kurulu Üyesi Cansel Turgut Yazıcı üstlenecek. SPK Muhasebe Standartları Dairesi Başkanı Kürşad Sait Babuçcu, LİDEBİR Yönetim Kurulu Başkanı Neşecan Çekici, PwC Kıdemli Müdürü Engin Çubukçu, İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes ve TDUB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yener Yıldırım da ikinci oturumun konuşmacıları olacaklar.

"Yatırımcının Halka Arza Bakış Açısı" başlıklı üçüncü oturumu ise Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği Başkanı Attila Köksal yönetecek. Garanti Yatırım İcra Kurulu Başkanı Metin Ar, UniCredit Türkiye CEO'su Kaan Başaran, Pekin ve Bayar Avukat Hasan Cağlayan ve İş Yatırım Genel Müdürü İlhami Koç da, oturumda yatırımcı açısından halka arzı değerlendirecekler.

Konferansın "GYO'lar için Halka Arza Hazırlanmak" başlıklı dördüncü ve son oturumu ise Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur tarafından yönetilecek.

Bu oturumda da; Rönesans Gayrimenkul Yatırım Genel Müdürü Cenk Arson, TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Işıl Dinçer, Dumankaya Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya, Kiler GYO Genel Müdürü Hakan Eren ve Akfen GYO Genel Müdürü Orhan Gündüz de konuşmacı olarak, bilgi aktarımında bulunacaklar.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...