NTV'ye konuşan Fatma Şahin: Oyunların hiçbiri tutmayacaktır

Kına gecesinde 50 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıyla ilgili NTV'nin sorularını yanıtlayan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Bu şehir üzerinde oynanan oyunların hiçbiri tutmayacaktır" dedi.

Haberler - ntv.com.tr 21.08.2016 - 15:25 | Son Güncelleme : 21.08.2016 - 15:27

NTV'ye konuşan Fatma Şahin: Oyunların hiçbiri tutmayacaktır

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin NTV canlı yayınında konuştu. Şahin 50 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıda yaralılardan 4'ünün yoğun bakımda tedavilerinin devam ettiğini söyledi.

"Mezhepçilik üzerinden saldırı istihbaratı alıyorduk" diyen Gaziantep Büyükşehir Belediyea Başkanı Fatma Şahin, "Milletimizle olan gönül bağımız devam ettikçe bu tuzak bozulur" dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin'in görüşleri şöyle:

"Acımız çok büyük ama safları birleştireceğiz. Bir kadın, bir anne, bir insan olarak canımızı o kadar yaktılar. Çok hassas bir dönem. Bu dönemden en az hasarla çıkmak gönül birlikteliği ile mümkün. Bu şehir üzerinde oynanan oyunların hiçbiri tutmayacaktır."

"Diğer partilerin milletvekilleriyle oturup konuşuyoruz. Biz sorunun bir parçası değil çözümün bir parçası olmak durumundayız."

15 Temmuz darbe girişiminde öldürülen general Semih Terzi'nin Gaziantep'te görev yaptığı dönemle ilgili görüşlerini de açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Semih Terzi görev yaptığı dönemde sürekli provokasyon oldu. Bu komutan buradan ayrıldıktan sonra şehire biraz huzur geldi" dedi.

Sayfa Yükleniyor...