Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ndeki şüpheli vuruldu

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde "kendisini patlatacağını" söyleyen kişi polislerce vurularak etkisiz hale getirildi. Yaralanan şüphelinin birçok suçtan sabıka kaydı var.

Haberler - Anadolu Ajansı 26.05.2022 - 18:26 | Son Güncelleme : 26.05.2022 - 20:40

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ndeki şüpheli vuruldu

Emniyet Müdürlüğü önünde "kendisini patlatacağını" söyleyen kişi, polislerce vurularak etkisiz hale getirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü ana giriş kapısına gelen bir kişi, üzerindeki yeleği ve elindeki kumandayı göstererek, polislere "kendisini patlatacağını" söyledi.

Saldırgan, "canlı bomba" olabileceği şüphesiyle polisler tarafından vuruldu.

BOMBA İMHA EKİPLERİ ÇALIŞMA BAŞLATTI

Bölgeye gelen bomba imha uzmanlarının yapacağı çalışma öncesi İl Emniyet Müdürlüğüne ait dronla, etkisiz hale getirilen şüphelinin üzerindekiler incelendi. Daha sonra bomba imha uzmanları çalışmalarına başladı.

Gaziantep Valisi Davut Gül, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde bomba süsü verilmiş şekilde saldırı girişiminde bulunan bir kişi polislerimizce yaralı olarak etkisiz hale getirildi. Olay çok yönlü araştırılmakta olup ilgili kişinin çok sayıda adli kaydı bulunmaktadır. Geçmiş olsun." ifadesini kullandı.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELİRLENDİ

Valilikten yapılan açıklamada da şunlar kaydedildi:

"İl Emniyet Müdürlüğümüz ana giriş kapısı önünde üzerinde bere, kaban, kıyafeti önünde kablolar ve sol elinde siyah bir çanta bulunan şahıs, koruma memurlarının üzerine yürümüştür. Akabinde görevli memurlar tarafından gerekli reaksiyon gösterilerek şüpheli silahla etkisiz hale getirilmiştir. Bomba imha ekiplerimizce yapılan çalışmada sahte bomba düzeneği tespit edilmiş, şüphelinin canlı olarak sağlık kuruluşuna sevki sağlanmıştır. Adının Ümit Koçyiğit olduğu tespit edilen saldırganın çok sayıda suç kaydı olduğu anlaşılmıştır. Soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde detaylı olarak sürdürülmektedir.

Hastanede tedavisi süren zanlının bir süredir psikolojik sorunlar yaşadığı öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...