Genelkurmay'dan Bülent Arınç'a yanıt

TSK, Ergenekon'da tutuklanan subaylarla ilgili "Allah'a şükür Türkiye bunların zamanında bir savaşa falan girmemiş" diyen Arınç'a, "Bu kişilerin saptırıcı düşünceleri üzerinde durulmasına gerek yok" diye yanıt verdi.

13.03.2009 - 12:11

Genelkurmay'dan Bülent Arınç'a yanıt

Haftalık basın bilgilendirme toplantısında konuşan Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, Ergenekon soruşturmasında tutuklanan üst düzey subaylarla ilgili açıklamalar yapan AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç'a yanıt verdi.

Bülent Arınç, "Allah'a çok şükür ediyorum ki Türkiye bunların zamanında bir savaşa falan girmemiş. Yoksa bunların savaşacak halleri yok. Askerlikten başka her şeyi yapmışlar. Siyasetle uğraşmışlar, darbelerle uğraşmışlar" demişti.

Tuğgeneral Gürak, Arınç'ın sözleriyle ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Eğer gerçekten bu sözler söylenmiş ise söz konusu kişinin Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri personeline ilişkin düşünce ve görüşleri çok iyi bilinmektedir.

Aslında bu tip kişilerin ön yargılı, saptırıcı düşünce ve ifadeleri üzerinde fazla durulmasına da gerek yok. Çünkü bu tip konuşmalar hiçbir zaman doğruları değiştirmez.

Ancak bu konuşmalarda önemli bir husus var, o da Hukuk Fakültesi mezunu bir kişinin yargı kararı olmadan hiçbir kimseyi suçlamaya, dolaylı olarak da bir kurumu hedef almaya hakkı ve yetkisi olmadığını hala anlayamamış olmasıdır."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...