Gezegenler arası müzik deneyimi

Avrupa’nın en sıcak şehirlerinin önemli mekanlarında, farklı sanat dallarını ve yeni akım sanatçıları bir araya getiren 'Club to Club', 30 Mart Cumartesi akşamı yeniden İstanbul’da.

04.03.2013 - 17:34

Gezegenler arası müzik deneyimi

İtalya’nın en büyük, dünyanın ise en önemli ilk 10 festivalinden birisi olan Torino çıkışlı uluslararası müzik ve sanat festivali 'Club to Club', 2010 yılından beri 'Club to Club İstanbul' adı ile farklı temalar altında İstanbul’da da düzenleniyor.

Bu sene 'Club to Club İstanbul', şehrin en işlek bölgesi olan İstiklal Caddesi’nde kulüp kültürünün nabzını tutan sekiz mekana yayılıyor. 'Club to Club İstanbul', tüm bu mekanları kapsayarak değişik zevklere sahip müzikseverlere aynı anda hitap etmeyi amaçlıyor.

'Club to Club' İstanbul bu seneki güneş sistemi temasının ilhamını hiç durmayan ve sürekli devinim haline ışıldayan İstiklal Caddesi’nden alıyor. Katılımcılarına tek bir bilet ve etkinlik haritasıyla “uzayda yolculuğa” davet eden, “kulüpten kulübe” gezinme, farklı mekanları ve elektronik müziğin dokunduğu tüm alanları ziyaret etme imkanı sağlayan festival; Babylon, Indigo, Wake Up Call, Chunk, Peyote, Kasette, Flavio ve Lokal Tünel’de aynı anda gerçekleşecek.

Deniz Kurtel Deniz Kurtel

Festivale katılan sanatçıların bazıları İstanbul’da ilk defa sahne alacak. Dördüncü albümü “Elements Of Light” Ocak ayında yayınlanan Pantha Du Prince, melankolik müziğiyle tanınan Holy Other, kendi müziği kadar ünlü müzisyenlerle yaptığı işbirlikleriyle de dikkat çeken Jon Hopkins, ambient, drone ve minimalizm arasında salınan Ben Frost, plak şirketi Hyperdub’ın kurucusu Kode9, son derece hareketli müziğiyle Ninos Du Brasil, house müziği farklı ritmlerle birleştiren Deniz Kurtel, farklı sanat disiplinleriyle çalışan Lorenzo Senni ve psikedelik melodileriyle Vaghe Stelle’ye Kaan Düzarat ve Ahu Keleşoğlu gibi yerli isimler eşlik edecek.

Festival biletleri, Biletix’te satışa sunulacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...