Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde bu sabah saatlerinde elektrikler kesildi.

Kesintinin deniz altındaki enerji nakil kablolarının hasar görmesinden kaynaklandığı tahmin ediliyor.

Gökçeada Belediye Başkanı Yücel Atalay, ellerinde 1.5 megavat gücünde jeneratör olduğunu bununla ancak adanın üçte ikisine enerji verebileceklerini söyledi.

Yücel Atalay, şunları söyledi:

''Kesintinin denizin altındaki kabloların hasar görmesi nedeniyle olduğunu düşünüyoruz. Daha önce de böyle bir sıkıntı yaşanmıştı. Şu anda bölgede kuvvetli lodos etkili olduğu için denizde çalışma yapılması mümkün değil. Valimiz Güngör Azim Tuna'da konu ile ilgileniyor.

Adanın elektrik ihtiyacını karşılamamız için şu anda 3 megavat gücünde bir jeneratöre ihtiyacımız var. Bu güçteki jeneratöre sahip olursak köyler dahil tüm adayı aydınlatabiliriz. Bu konuda talepte bulunduk. UEDAŞ bu konuda gerekli çalışmayı yapıyor.''

UEDAŞ: FIRTINA DİNİNCE ÇALIŞMA BAŞLAYACAK
Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş (UEDAŞ) Müdürü Yusuf Çetin de adanın elektriğini sağlayan deniz altındaki kablolarda yaşanan arızadan dolayı kesintinin olduğunu tahmin ettiklerini söyledi.

Bölgede şiddetli fırtına olduğunu kaydeden Çetin, hava şartlarının düzelmesiyle arızanın giderilmesi için çalışmalara başlanacağını kaydedildi.