Google bireysel finans danışmanlığına başladı

Google, finans kuruluşlarıyla sık çalışanların, en azından şimdilik ABD’de, işini çok kolaylaştıracak bir servis başlattı.

23.05.2011 - 17:28

Google bireysel finans danışmanlığına başladı

Yenimedyaduzeni.com'un haberine göre Google Advisor, bankaya gidip bireysel danışmanlık hizmeti almaya ya da internette saatler harcamaya gerek bırakmayan, “Nereye yatırım yapsam?” ya da “Hangi kredi kartını alsam?” sorularına kolayca cevap bulunabilen bir servis.

Yeni açılmasına rağmen şimdiden uluslararası çalışan 57 bankaya ait bilgilerin karşılaştırılabildiği bu uygulamayla mortgage faiz oranlarını, aylık ödeme miktarlarını ve diğer ücretleri karşılaştırıp en uygun olanı seçmek mümkün oluyor. Kredi kartları için de benzer şekilde faiz oranları, yıllık kart ücretleri ve hediye puan yüzdeleri kıyaslanabiliyor.

Google Advisor’ı sıradan bir arama motorundan farklı kılan özellik ise zengin filtreleme seçenekleri ile tam bir karşılaştırma aracı olması. Örneğin mortgage kredisi için, yeni kredi (New Home Loan) ya da yeniden yapılandırma (Refinance) seçenekleri seçilip tüm mortgage alternatifleri tek tek incelenerek en uygun banka ve kredi fırsatları bulunabiliyor.

Mortgage karşılaştırma sonuçlarında görünen “Sponsorlu (Sponsored Results)” olarak listelenen krediler ise Google’ın bu işten de para kazanmaya başladığının göstergesi. Uygulama henüz Türkiye'de yok.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...