"Güvenlik risklerini değerlendiriyoruz"

Fransa'nın Milli Gün resepsiyonunu ertelemesini değerlendiren ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass, "Güvenlik risklerini sürekli değerlendiriyoruz" dedi.

NTV Haber 13.07.2016 - 23:05 | Son Güncelleme : 13.07.2016 - 23:12

"Güvenlik risklerini değerlendiriyoruz"

ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass, Ankara'daki büyükelçilik konutunda düzenlenen resepsiyonda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

ABD'nin Ankara'daki Bağımsızlık Günü resepsiyonunda, Fransa'nın Milli Gün resepsiyonunu ertelemesini değerlendiren Bass, "Güvenlik risklerini sürekli değerlendiriyoruz. Fransa'nın kararına saygı duyuyoruz ama biz bu etkinliği ertelemek için spesifik bir tehdit görmedik" dedi.

Bass, ABD Milli Savunma ve İçişleri Bakanları ile yaptığı görüşmelerde IŞİD ve PKK'nın oluşturduğu terör tehditlerini değerlendirdiklerini söyledi.

IŞID'e yönelik baskının artırılması için koalisyonun bütün üyeleri ile birlikte mücadele ettiklerini vurgulayan Bass, Suriye'nin geleceğine ilişkin kararı halkın vereceğinin ve orada hiçbir grubun gelecek planı yapmasının doğru olmadığının da altını çizdi.

Bass, PKK'nın üst düzey yöneticilerinden Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin'in öldürüldüğü iddialarına ilişkin ise "basına yansıyanlar dışında bilgim yok" dedi.

Sayfa Yükleniyor...