NTV

GYODER'in yeni Başkanı Aziz Torun

Türkiye

Türkiye'nin Gayrimenkul Platformu GYODER'de yeni yönetimi belli oldu. GYODER'in 13. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda 2013 - 2014 dönemi yönetimi seçildi, yeni Başkan Aziz Torun oldu.

Gayrimenkul sektörünün merakla beklediği GYODER'in yeni Başkanı ve Yönetim Kurulu belli oldu. GYODER'in Tekfen Towers Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen 13. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda yeni yönetim belirlendi.

Aziz Torun'un GYODER Başkanlığa getirildiği Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Ahmet Akbalık, Musa Aykaç, Ersun Bayraktaroğlu, Dr. M. Emre Çamlıbel, Neşecan Çekici, Ömer Faruk Çelik, Uğur Dumankaya, Özlem Gökçe, Işık Gökkaya, Hakan Kodal, Haluk Sur, Özcan Tahincioğlu, Turgay Tanes, Doç. Dr. Feyzullah Yetgin.

Yönetim Kurulu Yedek Üyelikleri'ne ise Füsun Yılmaz, Melda Bayraktaroğlu, Prof. Dr. Gürsel Öngören, Cansel Turgut Yazıcı ve Pınar Ersin Kollu seçildi.

Yeni Yönetim Kurulu'nun oluşturulduğu GYODER 13. Olağan Genel Kurulu'nda kabul edilen Tüzük değişikliği ile derneğin yapısı da genişletildi ve geliştirildi. Yürütme Kurulu ve İstişare Kurulu organları oluşturularak, daha güçlü bir yapıya kavuşturuldu.

GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, 1950 yılında Erzincan'ın Kemah İlçesi'nde doğdu. 1975 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun olan Torun, 1976 yılında başladığı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda İş Müfettişliği görevinden 1982 yılında ayrılarak, kariyerine özel sektörde devam etme kararı aldı.

Bir süre sonra ise Torunlar Şirketler Topluluğu kuruldu. Halen Torunlar GYO'nun Yönetim Kurulu Başkanı olan Aziz Torun, aynı zamanda Torunlar Şirketler Topluluğu çatısı altındaki bazı şirketlerin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de yürütüyor.

AMPD'de uzun yıllar Yönetim Kurulu Üyeliği ve AVM'lerden Sorumlu Grup Başkanlığı görevlerini yürüten Aziz Torun, evli ve 2 çocuk babası.