Bodrum Nurol Sanat Galerisi 'Yaşam Sözleşmeleri' sergisi ile Metin Ünsal’ı ağırlıyor.

Umudun insan yaşamındaki itici gücünü tuvaline yansıtmayı hedefleyen sanatçı, çalışmasının ikinci aşaması olan “Yaşam Sözleşmeleri” sergisinde, insanın ümitlerini, kimi zaman onu gölgeleyen korku ve inançları ile yaşama tutunma çabasını farklı bir üslupla izleyiciye aktarıyor.

“Ümitler ve hayallerimiz bizi yaşama bağlayan en önemli unsurlardır. Herkesin umudu, yani bir haritası vardır” diyen sanatçının “Yaşam Sözleşmeleri” sergisinde önceki çalışmasından farklı olarak değişik disiplinler, teknikler ve yüzeyler hemen göze çarpıyor. Tuval üzerine yapılmış resimlerin yanı sıra üç boyutlu yırtıklar, yakılmış kağıtlar, gölgeler sergiye gerçek bir dinamizm ve görsel zenginlik katıyor. Sanatçı, yaşamın bize sunduğu sonsuz seçenekleri görebilmek ve yaşama tutunabilmek için umudun yaşamsal gerekliliğini bu kez farklı teknik ve zeminler kullanarak anlatıyor.

“Haritalar insanların yüzyıllardır bitip tükenmeyen keşfetme arzusunu simgeler. İnsan doğasındaki merak, yeni ve bilinmeyene karşı duyduğu ilgi, onun geleceğe dair ümitlerinin en kuvvetli göstergesidir. Yaşama bağlılık ve her şartta umutlu olabilmek, insanın hayat görüşü olmalı,” diyen ressam “İmgeler Atlası” sergisinin devamı niteliğindeki bu çalışmasında, farklı hayatların umutlarını yani haritalarını tuvaline taşıyor.

Metin Ünsal’ın “Yaşam Sözleşmeleri” Resim Sergisi 20 Ekim tarihine kadar, Pazartesi hariç her gün 13:00-21:00 saatleri arasında gezilebilecek.