Hastanede geç kayıt ölüm getirdi

Bitlis’te rahatsızlanan ve devlet hastanesine kaldırılan 62 yaşındaki kadının, hastaneye giriş işlemi geç yapıldığı için kalp krizi geçirerek öldüğü iddia edildi.

Anadolu Ajansı 16.07.2010 - 16:03

Bitlis'in Hizan ilçesine bağlı Süttaşı köyünde yaşayan 62 yaşındaki Süphan Çetin'in bu sabah rahatsızlanmasının ardından yeğeni tarafından Hizan Devlet Hastanesi’ne götürüldüğü, ancak Çetin'in, hastaneye giriş işleminin geç yapılması nedeniyle kalp krizi geçirerek öldüğü öne sürüldü.

Hayatını kaybeden Çetin'in yeğeni Feride Çetin yaptığı açıklamada, teyzesinin sabah köydeki tarlada çalışırken rahatsızlandığını söyledi.

Teyzesini hemen köy yoluna çıkardığını belirten Çetin, bir süre sonra 112'yi arayarak ambulans istediğini ancak ambulansın yarım saat geçmesine rağmen gelmediğini söyledi.

Teyzesini ilçe merkesinden gelen köy minibüsü ile Hizan Devlet Hastanesi’ne götüren Feride Çetin, danışma bölümündeki görevlinin hastanın yeşil kart vizesinin geçtiği için girişinin yapılamayacağını söylediğini belirtti.

Çetin sözlerine şöyle devam etti;

''Aynı kişi vizesi dolan yeşil kartın işlemini yapabilmesi için benden 15.50 TL para ödememi istedi. Personele üzerimde para olmadığını söylememe rağmen teyzemin girişi yapılmadı. Bu şekilde hastane koridorunda yaklaşık 2 saat bekledik. Beklerken teyzem aninden rahatsızlandı ve durumu doktorlara söyleyene kadar, 5 dakika içinde teyzem kalp krizi geçirerek öldü''

“ÖLMESEYDİ HASTANEYE GİRİŞİ YAPILMAYACAKTI”
Teyzesinin hastaneye giriş işlemlerinin öldükten sonra yapıldığını öne süren Çetin, hastanede uzun süre bekletilmeleri nedeniyle teyzesinin hayatını kaybettiğini iddia etti.

Çetin, ''Teyzem ölmemiş olsaydı, hastaneye girişi bile yapılmayacaktı. Teyzemin ölümünde büyük ihmal var'' diye konuştu.

Süphan Çetin'in cesedi otopsi için Diyarbakır Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, Hizan Devlet Hastanesi yetkilileri ise Hizan Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma başlatıldığını ve soruşturma devam ettiği için açıklama yapamayacaklarını kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...