Hastanenin bilgisayar sistemi çökünce...

Ankara’nın en modern hastanelerinden biri, bilgisayar sistemi çökünce felç oldu.

Anadolu Ajansı 29.09.2009 - 15:55

Hastanenin bilgisayar sistemi çökünce...

Ankara'nın en yeni ve en modern hastanelerinden olan ve 5 yıldan bu yana hizmet veren Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin ileri teknoloji kullanılarak oluşturulan bilgisayar sistemi sabah saat 08.30'da çöktü. Hastanenin hasta kayıt, yatış, muayene, tetkik, laboratuvar, acil servis başta olmak üzere tüm hizmetlerinin durmasına neden olan arıza nedeniyle, polikliniklerin önünde uzun kuyruklar oluştu ve sık sık hastalarla görevliler arasında tartışmalar yaşandı.

Hastaneye bağlı çalışan İçişleri Bakanlığı, Beşevler, TEDAŞ, Entodem, Çukurambar ve Ulus'taki semt polikliniklerinde de yaşanan aynı sorun, gün içinde kısmen çözüldü ancak sadece hasta kayıtlarının yapılması sağlandı. Laboratuvar sonuçlarının alınmasındaki sıkıntının devam ettiği öğrenildi.

Basın ve halkla ilişkilerden sorumlu Başhekim Yardımcısı Dr. Şanal Tosun, bilgisayar sistemindeki sorun nedeniyle yaşanan sıkıntıları en aza indirmeye çalıştıklarını söyledi. Sistem sorumlusu Başhekim Yardımcısı Uzman Dr. Sinan Korukluoğlu da bilgisayar sisteminin neden çöktüğünü çözemediklerini, bu boyutta bir arızanın ilk kez yaşandığını kaydetti. Korukluoğlu, ''Anormal bir durum oldu. Sistemi kuran firma da sorunu çözemedi. Laboratuvar sonuçları ile ilgili sıkıntı sürüyor. Tahmin edilemeyecek boyutta veri kargaşası oldu. Sistemimizde 5 yıllık veri bulunuyor. Bu verileri kaybetmeden bazı birimleri çalıştırdık. Ancak sorun muhtemelen yarın tam olarak çözülür'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...