Hava durumu: Meteoroloji'den batıya yağmur, doğuya kar uyarısı

Hava durumu için Meteoroloji'den aktarılan son dakika haberine göre; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir ve İstanbul'un batısında gece saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağış bekleniyor. Yağışların yurdun batı kesiminde yarın da etkili olacağı tahmin edilirken Ege ve Akdeniz'de sel tehlikesi bulunuyor. Yurdun doğusunda ise Erzurum, Muş, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde yoğun kar yağışı görülecek.

ntv.com.tr 29.01.2021 - 14:39

Hava durumu: Meteoroloji'den batıya yağmur, doğuya kar uyarısı

İstanbul hava durumu için Meteoroloji'den son dakika haberi... 

Yurdun batı ve iç kesimleri lodosa dönen rüzgarla yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Doğuda kar pazar günü yine yoğun yağacak.

Cumartesi, Marmara Bölgesi'nin genelinde görülecek sağanak yağmur, Balıkesir tarafında sel, su baskını gibi olumsuzluklara yol açabilir. Bölgede pazar günü ise hava açık. 

Ege'de cumartesi günü; Manisa, Aydın, Muğla, Denizli boyunca cumartesi yağmurlar yine şiddetli ve lodos kuvvetli esecek. Yağışlar bölgede olumsuzluklara yol açabilir. Pazar günü açık ve biraz ılık geçecek.

Bugün sabah saatlerinden itibaren Erzincan, Tunceli, Elazığ, Erzurum, Bingöl, Muş ve Bitlis çevreleri ile Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı bekleniyor. Doğu Anadolu'da cumartesi zayıflayacak kar yağışı, pazar günü yine Elazığ, Malatya, Bingöl, Bitlis bölümünde yoğun yağacak. 

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yayımlanan 29 Ocak - 4 Şubat Haftalık Hava Durumu tahminlerine ise şu şekilde yer verildi:

İç Anadolu'da; sağanak yağmurlu bir gün, kuvvetli lodos esecek. Dağlara ve Sivas tarafına yine kar yağacak. Pazar hava güneşli ve sıcaklık biraz artacak. 

AKDENİZLİLER DİKKAT!

Akdeniz'de Isparta, Mersin, Adana, Hatay boyunca hem lodos şiddetli hem de yağış, su baskını tehlikesi var. Akşam ve gece saatlerinde Güneydoğu'da da yağışlar şiddetlenecek. Yüksek kesimlere kar da yağıyor.  

Karadeniz'de; Bolu, Zonguldak, akşam ise Amasya-Samsun tarafında yağmur geçişleri olacak. Hava soğuk, sahiller 13-14 derece.

VİDEO | SİNSİ BİR TEHLİKE KURALIK 

Sayfa Yükleniyor...