Hayvanat bahçesinden midilli çalıp kestiler

Sakarya'nın Hendek İlçesi'nde bulunan hayvanat bahçesinden midilli cinsi iki at, kimliği meçhul kişiler tarafından çalınarak kesildi.

06.02.2011 - 17:42

Sakarya'nın Hendek İlçesi'nde Selman Dede Mesire alanında oluşturulan hayvanat bahçesinden midilli cinsi iki at çalındı.

Hayvanat bahçesinin gece bekçisi Sefa Akıcı yol kenarında bulunan bölümünde kalan iki midilli at'ının bulunmadığını fark etti.

Durumu hemen jandarmaya bildirdi. Jandarma bölgede yaptığı aramada mesire alanının 3 kilometre aşağısındaki fındıklıkta iki atın kemiklerini buldu.

Hayvanat bahçesi'ndeki bu hırsızlık olayı sonrasında geriye kalan hayvanların çalınmaması için önlemler artırıldı. Hendek Belediyesi gece bekçisi sayısını artırırken, jandarma ekipleri de bölgede devriye görevi yapmaya başladı.

Bekçi Sefa Akıcı ilk defa böyle bir olay başına geldiğini söyleyerek "Hiç farketmedim. Sabah geldiğimde hayvanları göremedim. Kontrol ettiğimde ise yol kenarındaki tel örgülerin kesilmiş olduğunu gördüm." dedi.

Kesilen at'ların parçalarının da toplanmaması dikkatlerden kaçmazken bu arada jandarma ekipleri yaptığı incelemede iki midilli at'ını çalan meçhul kişilerin bir araç ile bölgeye geldiklerini belirledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...