Ankaralılar pazar gününe uyandıklarında ceviz büyüklüğünde dolu yağacağını hiç tahmin etmiyorlardı.

Başkent genelinde etkili olan yağışlar, Batıkent, Demetevler, Yenimahalle ve Etlik'te yoğun olarak gerçekleşti. aman zaman ceviz büyüklüğünde düşen dolu nedeniyle bazı yerleri su basarken, alt ve üst geçitlerde oluşan su birikintileri, sürücülere zor anlar yaşattı.

Ankara'da yağışlar, hafta boyunca da devam edecek. Kuvvetli yağışlar nedeniyle hava sıcaklığı da azalacak.

İstanbul'da ise özellikle Anadolu yakasında etkili olan şiddetli yağış, bazı ev ve iş yerlerine su basmasına neden oldu.

İstanbul'da gece yarısından sonra şiddetini artıran sağanak yağış nedeniyle özellikle Pendik ve Tuzla'daki bazı ev ve iş yerlerinin alt katlarını su bastı.

Yollarda oluşan su birikintileri, araçların yolda mahsur kalmasına neden oldu. Su birikintilerinde mahsur kalan araçlar, itfaiye ve belediye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Bu arada, Pendik Güzelyalı Mahallesi'ndeki bir bina, bitişikteki inşaatın istinat duvarı olmaması nedeniyle çökme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. 4 katlı binada oturan 8 aile tahliye edildi.

Meteoroloji, İstanbul'un her iki yakası ile Marmara, Batı Karadeniz ve Ege Bölgesi'nin iç kesimlerinde bu sabahtan itibaren çok kuvvetli yağış beklediğini duyurdu.

Şiddetli yağmur beklenen iller arasında Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Düzce, İstanbul, Balıkesir, Kütahya, Uşak, Afyon, Isparta, Eskişehir, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu bulunuyor.

Başkent'te on dakika boyunca etkili olan şiddetli rüzgar ve yağışın etkisiyle sokaktaki vatandaşlar, zor anlar yaşadı.
Başkent'te on dakika boyunca etkili olan şiddetli rüzgar ve yağışın etkisiyle sokaktaki vatandaşlar, zor anlar yaşadı.

KASTAMONU'DA 80 BİNAYI SU BASTI
Kastamonu'da akşam saatlerinde şiddetini artıran yağmur nedeniyle şehir merkezindeki birçok binanın alt katlarını su bastı.

Şiddetli yağış dolayısıyla şehir merkezindeki 80 binanın kalorifer dairesi, garaj ve bodrum katı gibi bölümlerinde su baskınları oluştu.

Söz konusu yerlerde maddi hasar meydana geldi, yollarda biriken sular nedeniyle de sürücüler zor anlar yaşadı.