Hiperaktif öğrenciye dayak

Isparta’da hiperaktif olduğu daha önce bildirilen öğrencinin, öğretmeni tarafından dövüldüğü iddia edildi.

Anadolu Ajansı 12.11.2009 - 10:57

Isparta’da Zehra Ulusoy İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi Batuhan Akbaş'ın sınıf öğretmeni Y.Y tarafından şiddetli şekilde dövüldüğünü ileri sürdü.

Batuhan Akbaş’ın annesi Nimet Akbaş çocuğunun hiperaktif olduğunu ve bu nedenle sık sık bu tür davranışa maruz kaldığını savunarak, “Çocuğum üç yıldır, hiperaktif diye öğretmeninden aynı davranışlara maruz kalıyor” dedi.

Son olarak Batuhan'ın eve kanlar içinde geldiğini belirten anne Akbaş, çocuğunun burnu kanatılıncaya kadar dövüldüğünü ve hastanelik edildiğini ileri sürdü.

Y.Y’nin sürekli oğlunun okuldan alınması için istekte bulunduğunu iddia eden Akbaş, “Çocuğumu öyle görünce okula gittim, öğretmenle görüştüm. Bir özür bile dilemedi. Çocuğumu dövdüğünü kabul etti ve gerekçe olarak ise hiperaktifliğini gösterdi. Dövdüğü için pişmanlık göstergesinde bile bulunmadı” diye konuştu.

Nimet Akbaş bundan sonra Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvurduğunu, buradan da olumlu bir yanıt alamadıklarını savunan anne Akbaş, doktor raporu ile Sanayi Polis Merkezi'ne giderek öğretmen Y.Y hakkında şikayetçi olduğunu açıkladı.

Isparta Milli Eğitim Müdürü Tacettin Yılmaz da konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada söz konusu öğretmen hakkında inceleme başlattıklarını belirtti. Konuyu araştıracaklarını söyleyen Yılmaz, “Hiperaktif diye bir çocuk dövülmez. Konuyu inceleyip, gereğini yapacağız. Biz her türlü şiddete karşıyız. Hiçbir okulumuzda da böyle olayların yaşanmasına izin vermeyiz” dedi.

Yılmaz, söz konusu öğretmen Y.Y'nin, okul proje çalışmaları için yurt dışında olduğunu da sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...