Her yıl şehidi anmaya gelen arkadaşları da şehit oldu

Hakkari'de 4 Kasım'da şehit olan uzman çavuş Sadık Aparangil ve  Caner Çelik, 3 yıl önce şehit olan arkadaşlarının mezarına bu yıl gidemedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 11.11.2015 - 16:16 | Son Güncelleme : 11.11.2015 - 16:55

Her yıl şehidi anmaya gelen arkadaşları da şehit oldu
Uzman Çavuş Sadık Aparangil (Solda)

Hakkari'de 3 yıl önce şehit düşen Seyit Yalçın'ın silah arkadaşları da geçen hafta şehit oldu.

Kanser hastası annesini tedavi ettirmek için uzman çavuş olan Seyit Yalçın, 3 yıl önce Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalında PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit düştü.

Gösterdiği cesaret ve kahramanlık örneğiyle timdeki arkadaşlarının hayatını kurtaran ve 42 teröristin etkisiz hale getiren "Seyit Çavuş"u arkadaşları şehadetinden sonra yalnız bırakmadı.

Her yıl Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesine gelen silah arkadaşları, Yalçın için baba evinde mevlit okuttu.

Ancak arkadaşları ilk kez ölüm yıldönümünde Seyit Yalçın'ı yalnız bırakmak zorunda kaldı.

Seyit Yalçın'ın şehit düştüğü aynı ayda ve aynı bölgede birlikte omuz omuza teröristlere karşı mücadele ettiği silah arkadaşları Sadık Aparangil ve Caner Çelik'in 4 Kasım'da şehit olması, diğer arkadaşlarının da operasyonda olması nedeniyle bu yıl ölüm yıl dönümünde ziyarete gelmemeleri Yalçın'ın ailesini derinden üzdü.

NİŞAN GECESİ GÖREVE ÇAĞIRDILAR

Seyit Yalçın'ın ağabeyi Ergün Yalçın, gösterdiği başarılar nedeniyle bordo bereliler timine seçilen kardeşinin Özel Kuvvetler Komutanlığında göreve başladığını belirterek, "İşini o kadar çok seviyordu ki şehit olmadan bir gün önce nişanı vardı. Çok sevdiği ama annesine bakmak için nişanlanmadığı kadınla annemin zoruyla nişanlanmaya karar verdi. Nişan gecesi göreve çağırdılar. Bizim 'Gitme' dememize rağmen 'Görev beklemez' diyerek gitti. Nişanlısına bile sarılamadı. O gecenin sabahında da Şemdinli ilçesi Habeşti Yayla bölgesinde şehit düştü” dedi.

"ACIMIZI 10 KAT ARTIRDI"

Arkadaşlarının kardeşini "kahraman" olarak gördüğünü, hayatlarını kardeşinin kurtardığına inandıklarını, bundan dolayı da her yıl mezarını ziyaret ettiklerini dile getiren Yalçın, "Arkadaşları, 'Seyit olmasaydı hiçbirimiz yaşıyor olmazdık' diyor. Bir anlamda vefa örneği gösterip şehidimizi ziyarete geliyorlardı. Bu yıl iki silah arkadaşlarının daha şehit olması ve operasyonda olmaları nedeniyle ziyarete gelemediler. Arkadaşları Seyit'le daha fazla zaman geçirdiği için onu bizden daha iyi tanıyorlardı. Her geldiklerinde bizim bilmediğimiz, duymadığımız yönlerini anlatıyorlardı. İlk defa bu yıl gelemediler. Arkadaşlarının gelememesi acımızı 10 kat artırdı, ilk günkü acımızı yeniden yaşamamıza neden oldu. Seyit bu yıl yetim kaldı” şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...