İmralı Heyeti'nden Kandil dönüşü açıklama

Kandil'e giden HDP'nin İmralı Heyeti, Diyarbakır'da basın toplantısı düzenledi. HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, KCK'nın, AK Parti'nin adım atması halinde 1 günde bile kongreyi toplayabileceğini söylediğini aktardı.

NTV Haber 19.05.2015 - 17:22

İmralı Heyeti'nden Kandil dönüşü açıklama

Kandil’den dönen İmralı Heyeti, Diyarbakır’da açıklama yaptı. Heyette yer alan HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, şunları söyledi:

''KCK yetkilileri tecrit ortadayken, İzleme Heyeti kurulmamışken, resmi müzakerelere geçilmemişken, demokratik siyasetin tüm alanları her gün saldırı altındayken AKP yetkililerinin çözüm sürecinde her şey yolunda gidiyormuş gibi yarattıkları algıyı ve sürdürdükleri politikaları tüm halklarımıza karşı büyük bir ciddiyetsizlik ve samimiyetsizlik olarak değerlendirdiklerini açık bir şekilde ifade etmişlerdir.

KCK yetkilileri, çözüm süreci ile ilgili kongre hazırlıklarını yaparlarken Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP hükümetinin ortaya koyduğu bu tutumlardan dolayı kongre çalışmalarını dondurduklarını ifade etmiş; süreçle ilgili hususlarda AKP hükümetinin adım atması durumunda bir gün içerisinde bile KCK'nın kongreyi toplamaya hazır olduğunu özellikle belirtmişlerdir.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...