iPhone 5S'i göğüs ucuyla açtılar

Apple'ın parmak izi sensörü bulunan iPhone 5S telefonu, satışa sunulduğu ilk günden bu yana uzmanlardan hacker'lara kadar herkesin uğraşı.

26.09.2013 - 12:46

iPhone 5S'i almayı düşünenler ilk olarak 'parmağım kesilir mi' endişesine kapıldı. Kesik parmağın hırsızların işine yaramayacağına dair uzman açıklamasının ardından, endişeleri devam edecek kullanıcıları rahatlatacak gelişmeler söz konusu:


iPhone 5S'in tuş kilidini göğüs ucuyla da açabiliyorsunuz. Dahası, bu işi ayak parmağı ve kedisinin patisiyle de yapan var.

Asyalı bir kullanıcı, YouTube'a yüklediği videoyda, iPhone 5S'in parmak izi tanımlama sürecini göğüs ucuyla gerçekleştirdi ve başarılı oldu.

Daily Mail'in haberine göre söz konusu kullanıcı, "Hırsızlar artık parmağımı değil göğüs ucumu kesmek zorunda. Ama onlara hangisi olduğunu söylemeyeceğim" dedi.

Geçtiğimiz hafta, TechCrunch sitesinde yüklenen bir videoda, parmak izi tanımlaması kedi patisiyle yapılmış olan bir telefonun nasıl açıldığı gösterilmişti:

Alman hacker Starbug'ın, sahte parmak iziyle hack'lediği iPhone 5S'in 'Touch ID' sensörünün, ayak parmağıyla da açıldığı anşaşıldı.

Pocket-Lint sitesi, ayakparmağı denemesinde başarılı oldu.

Fotoğraf: Pocket-Lint. Fotoğraf: Pocket-Lint.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...