İşçiler peş peşe rahatsızlandı, fabrikada üretim durdu: Birkaç işçide corona çıktı

Kastamonu'da faaliyet gösteren bir tekstil fabrikasında çalışan işçilerin, peş peşe rahatsızlanıp hastaneye müracaat etmeleri sonucunda fabrika üretimi 15 gün durdurdu. İşçilerin birkaçında Covid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

İHA 21.05.2020 - 10:31 | Son Güncelleme : 21.05.2020 - 10:36

İşçiler peş peşe rahatsızlandı, fabrikada üretim durdu: Birkaç işçide corona çıktı

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösterin bir tekstil fabrikasında çalışan işçilerden bir tanesi rahatsızlanarak Tosya Devlet Hastanesi'ne müracaat etti.

İŞÇİLER PEŞ PEŞE RAHATSIZLANDI

Ardından aynı fabrikada çalışan diğer işçilerin de peş peşe rahatsızlanarak Tosya Devlet Hastanesi'ne müracaat etmeleri sonrası Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından tekstil fabrikasında işçilere yeni tip corona virüs (Covid-19) testi uygulandı.

YAKLAŞIK 300 ÇALIŞAN VAR

Yaklaşık 300 çalışanı bulunan tekstil fabrikasındaki bütün işçilerden örnekler alındı. Alınan bu örnekler sonucunda bazı işçilerde corona virüs testi pozitif çıktı. Bunun üzerine testleri negatif çıkan işçiler, evlerine gönderilerek kendilerini izole etmeleri istendi. Ayrıca 9 tekstil işçisi de Kastamonu Devlet Hastanesi'ne sevk edilerek tedavi altına alındı.

FABRİKA ÜRETİME 15 GÜN ARA VERDİ

Yaşanan bu gelişmelerin üzerine tekstil fabrikası işçilere mesaj göndererek, fabrikanın üretime 15 gün ara verdiğini yazdı.

Fabrika, işçilere gönderdiği mesajında şunları kaydetti:

“İçerisinde bulunduğumuz Covid-19 pandemisi nedeni ile fabrikamız bugün itibariyle (20.05.2020) 15 gün süreçle İl Sağlık kuruluşunun almış olduğu kararla evlerimizde kendinizi izole etmeniz zorunludur, aksi bir durumda ceza-i işlem uygulanacağından evlerinizde kalmanız sizin ve sevdiklerinizin sağlığı için büyük önem taşımaktadır. İş başı yapacağımız tarih 03.06.2020’dir.''

VİDEO: CORONA VİRÜS SALGINI İŞ HAYATINI NASIL ETKİLEDİ?

Sayfa Yükleniyor...