Dans, müzik ve pantomimin ışıkla fantastik gösterisi...

Alexander Cihar ve Eva Asterova 1989 yılında kendi düşlerindeki tiyatro topluluğunu kurmak için yola çıkar. Kafalarındaki düşünceye göre bu “Kara Tiyatro” dans, modern caz, çağdaş müzik ve pantomim sentezine dayanan özel bir tiyatro olacaktır.

Bu proje devlet desteğiyle ilk gösterisini 1990’da gerçekleştirir. “Caz Pantomim Öyküleri”, “Kara Tiyatro” ve solo pantomim gösterisinin bir birleşimi olarak, geleneksel pantomim skeçlerinin tümünü, besteci Zdenek’in müziği eşliğinde, Naima’nın caz formasyonuyla canlı olarak sergilerler.

Topluluk, 1992 yılında “Caz Pantomim Öykülerine” yeni bir yön verir. Mozaik revü “Hayal”i yazar ve sahneler. “Kara Tiyatro” ve pantomim arasında daha sıkı bir bağlantı kurmayı başarır.

1994’ de “Hayal”i ses ve ışık efektlerini, film gösterimleriyle genişleterek “Gece Uçuşu”nu tasarlar.

“Image”, repertuarını sürekli güncelleştirir. Geleneksel ifade tarzlarına ek olarak, izleyicilerle bağlantı, dansa yapılan sanatsal yaklaşım, ses ve müzikle çalışma, film gösterimiyle hazırlanan “Kara Tiyatro”, özel efektlerine, sanatçıların arasındaki işbirliği de katılınca ortaya muhteşem bir gösteri çıkar.

Bu güne kadar 6 binden fazla oyun sahneleyen “Image Tiyatro”su yurtdışında Almanya, İsviçre, Belçika, İtalya, Yunanistan, Kıbrıs, Macaristan, Slovakya, Kore gibi pek çok ülkeye turneye gitti.

Çok sayıda saygın kurumun sosyal etkinliklerini oyunlarıyla süsleyen “Image Tiyatro”, 15 yılı aşkın süredir Prag kültür sahnesinde “Kara Tiyatro” olarak önemli bir yer tutar. Çekoslovaklar kadar yurtdışından Prag’a gelen izleyiciler de “Image Tiyatro”nu yakından tanır. Topluluk Prag’ın tam merkezinde Paris sokağında eski şehir meydanına birkaç adım uzaklıkta bulunan salonlarında gösterilerine devam etmekte.

BİLET FİYATLARI
1. KATEGORİ: 45,00 TL

2. KATEGORİ: 35,00 TL

3. KATEGORİ: 25,00 TL

BİLGİ