İstanbul için sağanak yağış uyarısı

İstanbul'da akşam başlayan yağışın gece saatlerine kadar etkili olması bekleniyor. İzmir'de ise yağış akşam saatlerinden itibaren etkisini yitirecek ancak Pazar gününe kadar aralıklarla sürecek.

Anadolu Ajansı 05.03.2014 - 15:48

İstanbul için sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için sağanak yağmur uyarısı yaptı.

Akşam başlayan yağmurun, gece saatlerine kadar etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, ulaşımda aksama ve küçük çaplı su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği kaydedildi.

Öte yandan, İzmir'de gece başlayan sağanak yaşamı olumsuz etkiliyor.

Yağışın etkisiyle bazı yollarda su birikintileri oluştu. Trafikteki araçlar ilerlemekte güçlük yaşarken, bazılarının yolda kaldığı görüldü. Belediye ekiplerini yollarda biriken suları pompalarla tahliye etmek için çalışmalar yürüttüğü gözlendi.

İzmir Meteoroloji Bölge Müdürü Murat Şahin, gece saatlerinde başlayan yağışın akşam saatlerinden itibaren etkisini yitireceğini belirtti.

Son 12 saatte İzmir'de en fazla yağışın metrekareye 51.7 kilogram ile Menderes ilçesinin Gümüldür Beldesine düştüğünü kaydeden Şahin, Konak' 40, Buca'ya 44, Karşıyaka'ya 39 kilogram yağış düştüğünü söyledi.

Şahin, yağışların aralıklarla ve hafif olarak pazar gününe kadar süreceğini ifade ederek, "Hava sıcaklığında da önemli bir değişiklik yok. 14-16 derece arasında seyredecek" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...