İstanbul'da ayakkabı deposunda yangın

Yeşil Kundura A.Ş'nin Topkapı'da bulunan deposunda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. 2.5 saat süren yangın önce kontrol altına alındı ardından da tamamen söndürüldü.

01.08.2009 - 20:12

Yeşil Kundura A.Ş'nin, Topkapı'da bulunan deposunda çıkan yangın tamamen söndürüldü.


Alınan bilgiye göre, firmaya ait üç bölümden oluşan 5 bin metre karelik depoda henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangına, 12 itfaiye birimi 36 itfaiye aracı ile 122'ye yakın itfaiye personeli müdahale etti.

Yangın, yaklaşık 6 saat süren çalışmalar sonucu tamamen söndürüldü. Soğutma çalışmalarının tamamlanmasının ardından yangının çıkış nedeni belirlenebilecek.

Yangın, kesin olmamakla birlikte ilk tespitlere göre elektrik kontağından çıktı.

Yeşil Kundura Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil, firmalarına ait ayakkabı deposunda çıkan yangın nedeniyle büyük hasar olduğunu, deponun tamamen yandığını ve çöktüğünü belirterek, ''Depoda tahmini 200 bin çift ayakkabı vardı, ürünler sigortalıydı'' dedi.

Yeşil, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangını güvenlik görevlilerinin kameralardan görüp haber vermesi üzerine öğrendiğini, olayın herkes için üzüntü verici olduğunu, ancak kimseye bir şey olmadığı için teselli bulduklarını belirtti.

Ayakkabı deposunda yeni sayım yapıldığını, hasarın büyüklüğünü tam olarak henüz bilmediğini ifade eden Yeşil, ''Büyük hasar oldu, depo tamamen yandı ve çöktü'' diye konuştu.

Yangınla ilgili detayların Pazartesi günü belli olacağını ifade eden Yeşil, ''Bu ayakkabılar bitmiş ayakkabılardı. Depolar mağazaların stok deposuydu. Buradan mağazalarımıza sevkiyat yapılıyordu. Mal varlığı her zaman yerine konur, önemli olan kimsenin canına bir şey olmamasıdır. Depoda tahmini 200 bin çift ayakkabı vardı, ürünler sigortalıydı. Depoda yangın söndürücüler var ama bu ayakkabı malzemesi çok çabuk tutuşan bir malzeme. Ayrıca karton kutu içinde. Onun için kimse müdahale edemedi'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...