İlişkili Haberler

İstanbul'un Anadolu Yakası'nda sabah saatlerinde yüksek kesimlerde kar ve karla karışık yağmur etkili oldu. 

Kent genelinde dün gündüz ve akşam etkili olan sağanak, gece saatlerinde Kartal, Pendik, Sultanbeyli ve Çekmeköy ilçelerinin yüksek kesimlerinde yerini kar ve karla karışık yağmura bıraktı.

Kar yağışı özellikle hava sıcaklığının sıfır dereceye kadar düştüğü Kartal Yakacık ve Aydos Ormanı civarında etkisini sürdürüyor. İstanbul'da bazı bölgelerde araç ve çatılar beyaza büründü.

Trakya'daki kar yağışı özellikle Tekirdağ ve Edirne'de etkili oluyor. 

İDO VE BUDO'NUN BAZI SEFERLERİ İPTAL

İDO ve BUDO olumsuz hava koşulları nedeniyle seferlerinden bazıları iptal edildi.

BOLU DAĞI'NDA YOĞUN KAR YAĞIŞI

Anadolu Otoyolu ile D-100 Karayolu'nun Bolu Dağı kesiminde yoğun kar yağışı etkisini sürdürüyor. Bölgede dün akşam başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı sabah saatlerinde etkisini artırdı.

Kar yağışı Anadolu Otoyolu'nun Düzce kesiminde Sarıçökek, 1, 2 ve 3. viyadüklerle Bolu bölümünde Bolu Dağı Tüneli, Elmalık, Yumrukaya ve Dağkent mevkilerinde etkili oluyor.

Karayolları ekipleri, karla mücadele çalışmaları kapsamında güzergahta sürekli kar temizleme ve tuzlama çalışması yapıyor.

Bolu Dağı geçişinde de kar yağışı nedeniyle TIR’ların geçişine izin verilmiyor. TIR’lar TEM Otoyolu’na yönlendiriliyor. Bölgede kar yağışı etkili olmaya devam ediyor.