İstanbul'da yangın nedeniyle boşaltılan binadan hırsızlığa linç girişimi

İstanbul'da 4 katlı bir binanın çatısında çıkan yangın kısa sürede söndürüldü. Yangın sırasında hırsızlık yapmaya çalışan bir kişi ise mahalle halkı tarafından linç edilmeye çalışıldı.

DHA 28.11.2019 - 16:03

İstanbul'da yangın nedeniyle boşaltılan binadan hırsızlığa linç girişimi

İstanbul Sultangazi'de çıkan çatı yangınında yan binaya girerek telefon çaldığı iddia edilen bir kişi, linç edilmek istendi. Polis ekipleri şüpheliyi vatandaşın elinden alarak polis merkezine götürdü.

İsmetpaşa Mahallesi, 89. sokak üzerinde bulunan bir binanın çatı katında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Yangın nedeniyle bina sakinleri ve mahalle sakinleri büyük panik yaşadı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi ve ekiplere yangına müdahaleye başladı.

İddiaya göre sokağa dökülen mahalle sakinlerini ve kargaşayı fırsat bilen bir hırsız yangının çıktığı binanın yanındaki binaya girerek bir daireden telefon çalmak istedi. 

LİNÇ GİRİŞİMİ

Bina sakinlerinden biri durumu farkedince hırsızlık şüphelisini darp etmeye başladı. Binaya giren polis ekipleri şüpheli kişiyi binadan güçlükle çıkardı. Bina sakinleri ve vatandaşların büyük tepkisiyle karşılaşan şüpheli linç edilmek istendi.

Polis ekipleri hırsızlık şüphelisi kişiyi polis aracına götürmek isterken, büyük zorluk yaşadı. Tepkili kalabalık şüphelinin polis aracına alınmasının ardından sakinleşti.

Olayı anlatan bina sakini, ''Eve girdim. Yangın sırasında eşim telefonları unutmuş içeri girdim telefonları almaya adam telefonu çalmış. Bende onu yakaladım diye konuştu. Büyük panik yaratan ve mahalle sakinlerinin sokağa dökülmesine neden olan çatı yangını itfaiye ekiplerince kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında yaralanma ya da can kaybı yaşanmazken binada maddi hasar meydana geldi.'' dedi. 

Sayfa Yükleniyor...