İz bırakan eserler Elgiz'de

Elgiz Müzesi’nin Süreli Sergi alanında, koleksiyondan İZ 14 isimli bir seçki gösterime sunuluyor. Müzenin 14. yılını işaret eden,  iz bırakmış iki ve üç boyutlu eserler ve video sanatı yer alacak.

07.01.2014 - 16:43

İz bırakan eserler Elgiz'de

Elgiz Müzesi, sanatın tarihini, sanatçıyı, alıcıyı ve izleyiciyi bir araya getiriyor. 

Bu bağlamda koleksiyonunu paylaşma sorumluluğunu üstlenen koleksiyonerlerin önemli rolü olduğu şüphesizdir. İZ 14 seçkisinde bir koleksiyonerin koleksiyonerlik serüveninde bir araya getirmiş olduğu eserlerden kiminin, senelere ve değişen beğenisine rağmen, ilk günkü önemini ve özel yerini korumaya devam ettiği görülüyor. Zaman içinde Elgiz Koleksiyonu’nda iz bırakan sanatçıların eserlerini halka açık bir yerde sergileyerek görünürlük ve ölümsüzlük vaat ediyor.

Bir koleksiyonerin hayallerini süsleyen, seçimlerini etkileyen, onlarda bir iz bırakarak bu sergide yer alan eserlerin sanatçıları:

Alex Prager, Alexander Liberman, Andreas Gefeller, Burak Delier, Friederike Feldmann, Giuseppe Belvedere & Bedri Baykam, Guillermo Mora, Günther Förg, Halil Vurucuoğlu, İrfan Önürmen, Liam Gillick, Maren Krass, Maria Kılıçlıoğlu, Matthew Monahan, Mehmet Aksoy, Nan Goldin, Oleg Dou, Peter Bonde, Ramazan Bayrakoğlu, Saim Bugay, Sarah Morris, Stephan Dean, Tomur Atagök ve Tülin Onat, Ümit Turgay Durgun

Sergi, 8 Ocak – 28 Mart tarihleri arasında izlenebilir.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...