Kaçak sigaranın "ana dağıtım merkezi" ortaya çıkarıldı

İzmir'de bir çiftlik evine düzenlenen operasyonla Ege Bölgesi ile Marmara Bölgesi'ne kaçak sigara sevkiyatı yapıldığı ileri sürülen "ana dağıtım merkezi" ortaya çıkarıldı. Baskında piyasa değeri 2.2 milyon lira olduğu belirtilen 325 bin kaçak sigara ele geçirildi.

Anadolu Ajansı 06.07.2017 - 11:51 | Son Güncelleme : 06.07.2017 - 12:04

sigara kaçak.jpg

İzmir'in Menemen ilçesinde Ege Bölgesi ile Marmara Bölgesi'ndeki bazı illere kaçak sigara sevkıyatı yapıldığı ileri sürülen "ana dağıtım merkezi" ortaya çıkarıldı, kaçak sigara ticareti yaptıkları iddiasıyla 3 zanlı tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekipleri, Doğu ve Güneydoğu illerinden nakledilen bandrolsüz kaçak sigaraların Menemen ilçesindeki bir çiftlik evine getirilerek buradan piyasaya sürüldüğünün tespit edilmesi üzerine çalışma başlattı.

Belirlenen adresi takibe alan ekipler, depo olarak kullanılan çiftlik evi ile kaçak sigaraları almaya gelen 2 kapalı kasa kamyonete operasyon düzenledi. 

Aramalarda 325 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.

3 GÖZALTI

Kaçak sigara ticareti yaptıkları iddiasıyla evin sahibi ve 2 araç şoförü gözaltına alındı.

Emniyete götürülen zanlılar E.K (25), B.D (45) ve T.K (47) işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede "kaçakçılık" suçundan tutuklandı.

"ANA DAĞITIM MERKEZİ"

Operasyonun yapıldığı çiftlik evinin kaçak sigaraların depolandıktan sonra kentteki çeşitli noktalara sevkedildiği ana dağıtım merkezi" konumunda olduğu öğrenildi.

Tutuklanan şüphelilerin terör örgütleriyle bağlantıları araştırılırken operasyonda, kaçakçıların yeni yöntemi de deşifre edildi. Daha önce yüklü miktardaki gümrüksüz sigaraların nakliyesinde tır veya kamyon tercih edilirken kontrollerden kurtulmak için kamyonet ya da daha küçük araçların kullanıldığı belirlendi.

2.2 MİLYON DEĞERİNDE

Emniyet yetkilileri, ele geçirilen 325 bin paket sigaranın piyasa değerinin 2 milyon 275 bin TL olduğunu ifade etti.

Operasyon ile 1 milyon 878 bin 875 TL'lik kamu zararının önlendiği belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...