Kaçırılan iş adamı kurtarıldı

Gaziantep'ten alacaklıları tarafından Diyarbakır'a kaçırılan iş adamı, fidye için tekrar Gaziantep'e getirilince düzenlenen operasyonla kurtarıldı.

Anadolu Ajansı 01.04.2010 - 11:48

Diyarbakır'da canlı hayvan ticareti yapan B.A, Gaziantep'te kendisiyle aynı işi yapan Mehmet Cengiz K. ile alacak anlaşmazlığına düştü. B.A, Mehmet Cengiz K'yı kaçırmak için iş adamının yanında çalışan İbrahim A. ve Mehmet N. ile anlaştı.

Mehmet Cengiz K, yanında çalışan işçilerin de yardımıyla B.A'nın adamları tarafından otomobille Gaziantep'ten Diyarbakır'a kaçırıldı.

Kaçırılan iş adamını evde tutan B.A'nın yanında çalışan İsmet Y. ve Süleyman G, patronlarından habersiz Mehmet Cengiz K'nın akrabalarıyla irtibat kurarak 2 milyon TL fidye istedi.

Akrabalarının fidye vermeyi kabul etmesi üzerine, İsmet Y. ve Süleyman G, Mehmet Cengiz K'yı otomobille Diyarbakır'dan Gaziantep'e getirdi.

Durumun polise bildirilmesi üzerine, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, Mehmet Cengiz K'yı getiren otomobili belirleyerek izlemeye aldı.

Kavaklık Mahallesi'nde buluşma noktasına yakın bir yerde durdurulan otomobildeki iş adamı Mehmet Cengiz K. kurtarılırken, İsmet Y. ve Süleyman G. yakalandı.

Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen zanlıların verdiği bilgiler doğrultusunda, Mehmet Cengiz K'nın yanında çalıştığı belirlenen, İbrahim A. ve Mehmet N. kaçırılma olayında yardım ve yataklık, iş adamı Müfit P ise iki grup arasında arabuluculuk yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Olayla ilgili B.A. ile 3 yakınının da arandığı bildirildi.

Emniyetteki işlemlerin ardından, 5 zanlının adliyeye çıkarılacağı belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...