Kameralara karşın polisten kurtulamadı

Adana'da polis baskınından haberdar olmak için evinin çevresini güvenlik kamerasıyla yerleştiren zanlı, tüm önlemlerine rağmen 2,5 kilo esrar ile yakalandı.

Anadolu Ajansı 17.12.2010 - 10:32

Adana’da Fevzipaşa Mahallesi Vefa Caddesi'nde 2 katlı evde yaşayan Halil A'nın uyuşturucu ticareti yaptığı bilgisini alan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği ekipleri, inceleme başlattı.

Yapılan fiziki takip sonucu, zanlının evinin dışında güvenlik kameraları bulunduğunu, pencere ve kapılarının demir parmaklıklarla koruma altında olduğu belirlendi.

Zanlının kendini polis baskınına karşı korumaya çalıştığını tespit eden ekipler, operasyon için Cumhuriyet savcılığından izin aldıktan sonra baskın için uygun anı bekledi.

Sivil ekipler, zanlı eve girdikten kısa süre sonra kapıyı ''koç başı'' adı verilen aletle kırarak içeri girdi. Bu sırada evdeki esrarları imha etmek üzere olan zanlı, kısa zamanda yakalandı.

Gözaltına alınan Halil A'nın evinde 2,5 kilogram esrarın yanı sıra, dev ekran plazma televizyon, evin sokaklarını ve kapı girişini gösteren 8 adet güvenlik kamerası, bir adet alarm gözü ve kayıt cihazı ele geçirildi.

Zanlının, kameraları polis baskınını görüp, ekipler içeri girmeden uyuşturucu maddeleri imha edebilmek için yerleştirdiğini söylediği öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...