İçmeler'deki Asparan mevkisinde dere kenarlarına moloz döküldüğü ihbarını alan Marmaris'te yayın yapan yerel bir televizyon kanalının kameramanı Ertuğrul Yılmaz, olayı haber veren Şenol Şahin'le bölgeye gitti.

Kamerayla çekim yapan Yılmaz ve olayı haber veren vatandaşın aracının önünü, bölgede iş makinesiyle çalışma yapan Ö.K. ve oğlu O.K. otomobilleriyle kesti.

Olay yerinden araçlarıyla kaçan Yılmaz ve Şahin, jandarmaya sığındı.

Marmaris Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen Yılmaz'ın sol gözünün altında yırtılma, burun ve göğüs kaburgasında zedelenme olduğu, Şenol Şahin'in burnunun kırıldığı tespit edildi.

Gazetecilere olayı anlatan Ertuğrul Yılmaz, ''Gördüğüm manzara çok kötüydü. Çoğu inşaat atığından oluşan yüzlerce kamyonluk moloz dökülmüştü. Moloz dağlarını görüntülemeye başladıktan kısa süre sonra traktör, kamyon, iş makineleriyle moloz taşımacılığı yapan, baba ve oğul olduklarını sonradan öğrendiğim Ö.K. ve O.K. üzerimize saldırdı. Olay kameramda kayıtlı. Yüzlerini ve saldırı anını görüntüledim'' dedi.

Yılmaz ve ihbarcının şikayetçi olmasının ardından gözaltına alınan baba ve oğlu, Hisarönü Jandarma Karakolu'na götürüldü.