Kapadokya'da caz günleri başladı

Kapadokya’da bu sene ikinicisi düzenlenen Caz Günleri, dün akşam gerçekleşen Swing a la Turc konseriyle başladı.

Kapadokya'da caz günleri başladı

Kapadokya Caz Günleri, Swing a la Turc’un büyüleyici konseri ile 30 Kasım’da başladı. Neyde Şenol Filiz, gitarda Önder Focan, trompette Şenova Ülker, kontrbasta Erdal Akyol ve davulda Ferit Odman’dan oluşan grup, konsere katılan müzikseverlerin yoğun ve samimi ilgisi ile karşılaştı. Sürpriz olarak sahneye çıkan Türkiye’nin en önemli caz vokallerinden Sibel Köse, dinleyenlere sesiyle keyifli dakikalar yaşattı.

30 Kasım- 4 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen ve bütün etkinliklerin ücretsiz olduğu Kapadokya Caz Günleri, bugün de en dikkat çeken projesi olan “Gençler için Caz” ile devam edecek. Ortaokul ve lise öğrencilerine özel bir atölye ve konser niteliği taşıyan “Gençler için Caz” Kapadokya Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün etkin çalışması ile yedi yüzden fazla öğrenciyi ağırlayacak. Onur Ataman’ın caz ve enstrümanları hakkındaki bilgilendirmelerinden sonra, Yahya Dai’nin bilgisayar ve sayısız enstrüman yardımıyla sahnede canlı olarak bir caz eseri ürettiği ve bu sürecin her aşamasının öğrenciler tarafından birebir seyredildiği B Planı projesi, gençlerin aklında sorular ve fikirler uyandıracak. Ayrıca, yine bugün 21:00’de Han Çırağan isimli mekanda Onur Ataman Trio& Yahya Dai konseri gerçekleşecek.

Kapadokya Caz Günleri İmer Demirer Quartet & Ayşe Gencer, Onur Ataman Trio & Yahya Dai, Alp Ersönmez - Yazısız, Ozan Musluoğlu Quartet & Meltem Ege ve Ülkü Sunat gibi isimlerle tüm hızıyla devam ediyor. Sosyal sorumluluk ve müzik sevgisinin birleştiği bir noktada ortaya çıkan Kapadokya Caz Günleri, daha uzun yıllar bu muhteşem coğrafyayı müzikle beslemeye devam edecek gibi görünüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...