Karabulut ailesinin avukatları görevden çekildi

Münevver Karabulut'un ailesi, bugün medyaya 'Kamera kayıtlarını ben buldum' demecini veren avukatların görevden çekilmesine karar verdi.

17.06.2009 - 16:40

Yaklaşık 4 ay önce Etiler'de öldürülen Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu kırmızı bültenle aranırken, bugün yeni bir gelişme yaşandı.

Soruşturmada Karabulut ailesinin avukatlığını yapan Faruk Zorba ve Tülay Tokuş görevi bıraktı.

Avukatlar Faruk Zorba ve Tülay Tonkuş, şu açıklamayı yaptı:

"Avukat olarak görevimizi hiç kimseden korkmadan ve çekinmeden, ihmal ve şüpheye yer vermeyecek şekilde gereği gibi ifa ettiğimiz, soruşturma kapsamından açıkça anlaşılacağı gibi kamuoyunun da malumudur. Ancak, soruşturma sürecinde müvekkilimizle hiçbir sorunumuz olmadığı halde, mağdur ailenin yakın akrabalarının uyumsuz tutumları ve soruşturmayı olumsuz etkileyen kontrolsüz tavır ve davranışları mesleğimizi gereği gibi layıkıyla ifa etmemize mani olmuştur.

Bu nedenlerle, zor şartlar altında ifa etmeye çalıştığımız mesleğimizi bundan sonra sürdürmemiz, meslek prensiplerimizden ödün vermemiz anlamına gelecektir. Daha önce birkaç kez soruşturma dosyasındaki vekillik görevimizden istifa etme durumuna gelmiştik. Bu aşamadan sonra soruşturmayı meslek ilkelerimiz doğrultusunda yönetmemiz mümkün değildir. Tamamen mesleki ilkelerimize olan inancımız ve mesleki kaygılarımızdan dolayı soruşturma dosyasındaki vekillik görevimizden istifa ediyoruz. Bugüne kadar müvekkilimizin evlat acısını en derin ve insani hislerle paylaştık ve bu vesileyle tekrar üzüntülerimizi bildirerek, Allah'tan kendisine sabır diliyoruz."

Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut ise, NTV yayınında şu görüşleri dile getirdi:

"Biraz bizim kararımız oldu. Çünkü hiç gereksiz yere açıklamalar yapıyordu. Avukatlık makamı biliyorsunuz ki mahkemelerdir. Mahkemelerde konuşulur, bunun medyada, basında işlenmemesi lazım. Basına afişe etmenin bir anlamı yok, bu emniyetin işi. Emniyeti bizim baltalamamız, yanlış olan bir şey. Dolayısıyla Faruk Zorba bu davadan çekilmedi, çektirildi."

Karabulut, Zorba'nın bilgilerini basınla değil mahkemeyle paylaşması gerektiğini vurgulayarak "Avukat şöhret peşinde mi koşuyor?" diye sordu.

Süreyya Karabulut, cinayetle ilgili kamera kayıtlarına da aile olarak kendilerinin ulaştığını söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...