NTV

Karakol ve askeri dikimevini vuracaklardı

Anadolu Ajansı

Türkiye

İstanbul'da düzenlenen terör operasyonunda 4 kişi yakalandı. Bomba eğitimi aldıkları belirtilen zanlıların hedefinin Maltepe Gülsuyu Karakolu ve Küçükyalı Askeri Dikimevi olduğu açıklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube müdürlüklerince yapılan açıklamaya göre, terör örgütünün yurtdışındaki kamplarında bomba eğitimi alarak İstanbul'a geldiği belirlenen 4 kişi, fiziki ve teknik takibe alındı.

Takip sonucu, örgüt üyelerinin, örgüte eleman sağladığı ve İstanbul'da bombalı saldırı yapmayı planladıkları tespit edildi.

İstanbul Valisi Muammer Güler, yakalanan kişilerle ilgili olarak,''Bu kişiler Maltepe Gülsuyu Karakolu ve Küçükyalı Askeri Dikimevi'ni kendilerine hedef seçmişti'' dedi.

Söz konusu kişilerin yakalanmasına yönelik düzenlenen operasyonla göz altına alınan şüphelilerin, üst ve ev aramalarından örgütsel doküman ve yayınlar ele geçirildi.

Zanlıların 2007 yılında Ümraniye ve Maltepe'de dört ayrı molotof kokteyli atma eylemine ve izinsiz gösteriye katıldıklarının tespit edildiği bildirildi.

Emniyette İşlemleri tamamlanan 4 kişi, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine sevk edildi.