Kavgaya müdahale eden polis vuruldu

Edirne'de, iki grup arasındaki kavgaya müdahale etmek isteyen polis memuru Hüseyin İmga, silahla kalbinden vurularak şehit oldu.

09.06.2014 - 15:11

Kavgaya müdahale eden polis vuruldu

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Selamsız Sokak'ta devriye görevi yaparken, iki grup arasındaki silahlı kavgaya müdahale etti.

Bu sırada açılan ateş sonucu polis memuru Hüseyin İmga yaralandı.

Kalbinden yaralandığı belirtilen İmga, Edirne Devlet Hastanesi'ne götürülerek ameliyata alındı.

Ancak İmga tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Olaya karıştığı iddia edilen kişi ya da kişiler gözaltına alındı. Bu arada polis ekipleri, olay yerinde delil toplama çalışması yaptı, güvenlik kameralarını inceledi.

Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Yiğitbilek de olay yerinde incelemelerde bulundu, polisten konuya ilişkin bilgi aldı.

Olaya karıştığı ifade edilen araçlardan biri de çekici yardımıyla bölgeden çekildi.

'OLAYIN FAİLLERİ YAKALANDI'
Edirne Devlet Hastanesi'ne giderek polis memuru hakkında bilgi alan Emniyet Müdür Rahmi Baştuğ, gazetecilerin sorusu üzerine, polis memuru Hüseyin İmga'nın iki grup arasındaki arbedeyi ayırmaya çalışırken silahla yaralandığını söyledi. Baştuğ, "Olayın tüm faillerini yakaladık" dedi.

KAVGA GÜVENLİK KAMERALARINA DA YANSIDI
Selamsız Sokak'ta henüz bilinmeyen nedenle çıkan ve polis memuru Hüseyin İmga'nın müdahale etmek isterken şehit olduğu kavgaya ilişkin soruşturma yürüten polis, güvenlik kameralarını da inceledi.

İncelemede, kavganın güvenlik kamerasına da yansıdığı tespit edildi. Görüntülerde, yaşanan kavga ve bir kişinin aracının bagajından çıkardığı silahla çevreye ateş ederek ilerlemesi görülüyor.

Bu arada Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, olaya ilişkin soruşturmanın devam ettiğini, suçluların suç aletleriyle yakalandığını ancak sayı vermesinin doğru olmayacağını kaydetti.

Bu arada, olay sırasında grubun kavgasına denk gelerek görüntülemek isteyen yerel televizyon çalışanı Resul Oruçoğlu'nun da şüpheliler tarafından darbedildiği ve kamerasının kırıldığı öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...