Kemal Kılıçdaroğlu: Gökçek görevden alınmalı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Tunceli'nin Pertek İlçesi'nde köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelmeden önce gündem ilişkin açıklamalarda bulundu.

kılıçdaroğlu-15-03-27

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tunceli'nin Pertek İlçesi'nde il genelindeki mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geleceği toplantıya katılmak üzere THY uçağıyla Elazığ Havalimanı'na geldi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasındaki tartışmaya değinen Kılıçdaroğlu, "Tartışmanın boyutları örtülmek istense de artık örtülmez. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı'nın büyük yolsuzluklarını iktidar zaten biliyor. Hükümet Sözcüsü dile getirdi. 8 Haziran'a kadar bekleyeceklerini söylüyorlar. 8 Haziran'a kadar beklemeye gerek yok. Belediye başkanı yolsuzluk yapıyorsa, yapacakları ilk iş onu savcılığa bildirmek veya İçişleri Bakanı'nın doğrudan görevden alarak soruşturma başlatması gerekir" dedi.

Kılıçdaroğlu, Pertek Termal Otel'de 350 muhtar ile bölgedeki kanaat önderleri ile yapacağı toplantı öncesi de gazetecilere ikinci bir açıklama yaptı.

Tunceli'nin aydın ve çağdaş bir il olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Biliyorsunuz Tunceli halkı son derece çağdaştır. Kendisini, çevresini, dünyayı sorgulayan bir özelliği var. Dolayısıyla Tuncelili olmaktan onur ve gurur duyduğumu hemen her yerde belirtiyorum. Bugün muhtar arkadaşlarımız çok sorunlarının olduğunu bana aktardılar. Bu akşam muhtarlarımızı, sivil toplum örgütü temsilcilerini ve kanaat önderlerini dinleyeceğim. CHP'den beklentileri nedir? Neler istiyorlar bizden? Bunları dinleyeceğim güzel ve verimli bir toplantı olacaktır" dedi.

Sayfa Yükleniyor...