Kemal Türkler davasında zaman aşımı yok

DİSK'in kurucu genel başkanı Kemal Türkler cinayeti ile ilgili görülen davanın duruşmasında mahkeme davayı 23 Eylül'e erteledi. Türkler ailesinin avukatı "Mahkeme karar vermeden zaman aşımı olmaz" dedi.

Haberler 21.07.2010 - 12:02

Kemal Türkler davasında zaman aşımı yok

Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün devam edilen duruşmaya, başka bir suçtan tutuklu bulunan sanık Ünal Osmanağaoğlu gelmedi.

Kemal Türkler'in eşi Hatice Sebahat Türkler, kızları Yasemin Türkler Akpınar ve Nilgün Soydan'ın hazır bulunduğu duruşmaya, Türkler'in torunu Burç Akpınar da annesi ve teyzesi adına müdahil avukatı olarak katıldı.

Mahkeme heyeti, davanın görülmesine ara vererek duruşmayı 23 Eylül 2010'a ertelediğini açıkladı.

Duruşma sonrası açıklama yapan Türkler ailesinin avukatı "Mahkeme karar vermeden zaman aşımı olmaz" dedi.

YARIN CİNAYETİN ÜZERİNDEN 30 YIL GEÇMİŞ OLACAK
DİSK'in kurucusu Kemal Türkler 22 Temmuz 1980'de İstanbul'da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti ancak cinayet davası bir türlü sonuçlanamadı.

Mahkeme, Bahçelievler'de 7 TİP'li öğrencinin öldürülmesi davasından da mahkum olan Ünal Osmanağaoğlu'nun rahatsızlığı için tam teşekküllü bir hastaneden sağlık raporu istedi.

Yarın cinayetin üzerinden 30 yıl geçmiş olacak. Cinayetten 19 yıl sonra yakalanıp yargılanmaya başlanan Ünal Osmanağaoğlu hakkında delil yetersizliğinden 2 kez beraat kararı verilmişti.

Yargıtayın bozma kararlarına yerel mahkeme direnince dava Yargıtay Ceza Genel Kurulu'na gitmişti. Kurul Osmanağaoğlu'nun cinayetin faili olarak cezalandırılmasını istemişti.

Sayfa Yükleniyor...