NTV

Kılıçdaroğlu: Anamur muzunu çikita muzuna ezdirmeyeceğiz

ntv.com.tr

Türkiye

Mersin Anamur'da konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, ''Aroması güzel, tadı güzel bir muzunuz var. Asla ve asla Anamur muzunu çikita muzuna ezdirmeyeceğiz'' dedi.

İlişkili Haberler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Mersin mitinginde konuştu.

''13 yılda dünyanın malını götürdüler'' diyerek iktidarı eleştiren Kılıçdaroğlu, ''Güçlü bir sosyal devlet kuracağız dedik. Herkes kazanacak. Bir grup kaybedecek o grubun adı da hortumcular'' ifadesini kullandı.

''Başbakan Kemal'' sloganları eşliğinde konuşan CHP lider Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

''Sizin Türkiye'yi besleyen çok güzel markalarınız var. Aroması güzel tadı güzel bir muzunuz var. Asla ve asla Anamur muzunu çikita muzuna ezdirmeyeceğiz. Herkes de bunu çok iyi bilsin. Nedeni şu bir ülke üretirse çalışırsa güçlü olur.

''HERKES KAZANACAK, HORTUMCULAR KAYBEDECEK''

Güçlü bir sosyal devlet kuracağız dedik. Herkes kazanacak. Bir grup kaybedecek o grubun adı da hortumcular. Sosyal yardımları kesmeyeceğiz en az 2 katına çıkaracağız. Hiçbir ailenin geliri 720 liranın altında olmayacağız. Aile sigortası getireceğiz.

''BENİM DERDİM RAMAZAN, KURBAN BAYRAMLARINDA DEDELERİN TORUNLARINDAN KAÇMAMASI''

Benim derdim bu ülkenin büyümesi, kalkınması. Benim amacım bu ülkede yoksulluğun olmaması. Benim derdin, Ramazan, Kurban bayramlarında dedelerin torunlarından kaçmaması. 13 yılda dünyanın malını götürdüler. Bu ülkeye ahlaklı siyaseti getireceğim. Gazi Mustafa Kemal'in partisini inşallah tek başına iktidar yapacağız.''

ETİKETLER