Kılıçdaroğlu: Bahçeli kavga istiyor

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, parti teşkilatını MHP ile başkanlık sistemi konusunda tartışmaya girmemeleri konusunda uyardı: ''Bahçeli tabanını kenetlemek için bizim MHP ile kavga etmemizi istiyor. Bu tuzağa düşmeyeceğiz.''

NTV Haber 21.11.2016 - 12:15 | Son Güncelleme : 21.11.2016 - 12:32

Kılıçdaroğlu: Bahçeli kavga istiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumartesi günü Trabzon'da, partisinin il başkanları ile bir araya gelmişti.

Edinilen bilgilere göre Kılıçdaroğlu, parti teşkilatını başkanlık sistemi tartışmaları konusunda uyardı ve "MHP'yi hedef almayın" dedi.

Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

''MHP'yi hedef almamıza, kavgaya gerek yok. Bahçeli tabanını kenetlemek için bizim MHP ile kavga etmemizi istiyor. Bu tuzağa düşmeyeceğiz. Ülkenin bekasını ben düşünüyorsam Bahçeli de düşünmelidir. Başkanlığa karşıyız. Hala Bahçeli’nin önerilen sisteme 'evet' diyeceği konusunda şüpheliyim, 'evet' demeyebilir.”

''ERDOĞAN'A GÜVENMİYORUM''

Kılıçdaroğlu, başkanlık sistemine neden karşı olduklarını da anlattı: ''Başkanlığa neden karşı olduğumuzu açıklamamız lazım. Ayrıntıya niye girmiyoruz, çünkü ortada bir metin yok. Metin çıktıktan sonra elbette söyleyeceğiz. Ortaya net bir tablo çıkmadan kendi kendimize bağırmanın, çağırmanın anlamı yok. Erdoğan’a güvenmiyorum, amacı farklı. Onun Türkiye’nin bekasına inandığını da sanmıyorum, tek derdi var koltuk."

Sayfa Yükleniyor...