Kılıçdaroğlu tek motorla uçacaktı

CHP liderini Gümüşhane'den Sivas'a götürecek olan helikopterin tek motorunda arıza tespit edildi. Kılıçdaroğlu'nun 'bu şekilde gidelim' ısrarına pilot olumsuz yanıt verdi.

25.05.2011 - 19:57

Kılıçdaroğlu tek motorla uçacaktı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Rize'nin ardından Gümüşhane'deki mitingde konuştu.

CHP liderinin miting sonrası özel bir şirkete ait helikopterle Sivas'a gitmesi beklenirken, helikopterin motorlarından birinin arızalandığı tespit edildi.

Pilot bu şekilde yola çıkmayacaklarını belirtirken, Kılıçdaroğlu'nun ısrarına karşısında sivil havacılık kurallarını hatırlattı.

Kılıçdaroğlu, Gümüşhane Zafer Meydanı'nda partisince düzenlenen mitingin ardından Sivas mitingine katılmak üzere Gümühane İl Jandarma Komutanlığı pistinde bekleyen özel bir şirkete ait helikoptere bindi.

Pilot, helikopteri çalıştırınca iki motordan birinde arıza olduğunu fark etti ve Kılıçdaroğlu'na bu şekilde hareket edemeyeceklerini bildirdi. Kılıçdaroğlu ise ''helikopterin tek motorunun çalıştığını bu şekilde Sivas'a gitmek istediğini'' söyledi.

Pilotun, sivil havacılık kuralları gereğince bu şekilde hareket etmelerinin mümkün olmadığını belirtmesi üzerine Kılıçdaroğlu, yarım saatlik bekleyişin ardından panelvan minibüsle Sivas'a hareket etti ancak...

MİTİNG İPTAL EDİLDİ
Sivas'ta miting öncesi Sabahat Akkiraz konserini dinleyen CHP'lilere kötü haberi, CHP Sivas milletvekili Malik Ecder Özdemir verdi:

''Beklenmedik bir helikopter arızası nedeniyle genel başkanımız bugün sizlerle birlikte olamıyor. Bugünü Sabahat Akkiraz'ın konseri olarak kabul edin. Sayın genel başkanımızın vaadi var, seçimlerden önce mutlaka Sivas'a gelecek."

GÜMÜŞHANE'DEKİ PANKARTLAR
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Gümüşhane mitingindeki konuşmasında ise meydanda açılan pankartlardan da yararlandı. İşte o pankartlar ve Kılıçdaroğlu'nun değerlendirmeleri.

— ''4-5 yıl okuduk atanamadık''
Kılıçdaroğlu: ''Atanamayan öğretmen misiniz? Vallahi bu hükümet döneminde 4-5 yıl değil, 14-15 yıl okusanız da atanamazsınız, yandaşsanız eyvallah, vatandaşsanız atanamazsanız. Önce yandaş olmak lazım. Benim inancımda da siyasi ahlakımda da yandaş yok. Varsa sadece vatandaş var. Vatandaşa inanırım hizmet etmeyi de namus borcu bilirim.''

— ''Tayyip'e sormuşlar boynun niye kambur, 'haramileri doyuramadım da onun için' demiş''

Kılıçdaroğlu: ''Siz hiç meraklanmayın bu ülkede bir tek çocuğun bile yatağa aç girmeyeceği halkın iktidarını getireceğiz. Herkesin asgari gelir güvencesi olacak, her hanede yoksul kadının bankadaki hesabına 600 lirayı yatıracağız, onu namerde muhtaç etmeyeceğiz...

Siz yetki, güç, destek verin bu ülke nasıl kalkınırmış büyürmüş, yatırım cenneti olurmuş, bu ülkede hortumcular değil, alın teri dökenler kazanırmış ben göstereceğim..."

— ''Kürşat Tüzmen suşi yiyor, çiftçi kardeş çökelek ekmeğe muhtaç''

Kılıçdaroğlu: ''Çökelek ekmek bulmuşsanız dua edin vallahi, sakın Recep duymasın onu da götürür biliyorsunuz. Ne diyordu, 'ben yürütmenin başıyım' diyordu. Ben de biliyorum yürütmenin başısın sen. Temiz, ahlaklı halk için çalışacağız, halk için çaba harcayacağız...

"KARŞIMA ÇIKABİLİR Mİ?"
Kılıçdaroğlu, mitin meydanındakilere ''Recep Tayyip Erdoğan televizyon ekranında Kemal kardeşinizin karşısına çıkabilir mi?'' diye sordu. 'Hayır' yanıtını alınca, ''Ben de biliyorum çıkamaz. Çıkması için üç şart lazım. Bir geçmişinin temiz olması lazım, iki kul hakkı yememesi lazım, üç mangal gibi yürek lazım" şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...