Kılıçdaroğlu yola çıktı

Mazbatasını alarak resmen CHP genel başkanlığı görevine başlayan Kemal Kılıçdaroğlu, ilk gezisini maden faciasının meydana geldiği Zonguldak'a yapıyor.

25.05.2010 - 10:49

Kılıçdaroğlu yola çıktı

CHP’nin yeni genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 30 işçinin yaşamını yitirdiği maden kazasının yaşandığı Karadon bölgesinde incelemelerde bulunmak ve işçilerin ailelerini ziyaret etmek üzere Zonguldak'a giderken Bolu'nun Mengen ilçesinde partililerce karşılandı.


Ellerinde CHP bayrakları taşıyan ve ''Başbakan Kemal'' sloganları atan partililer, Kılıçdaroğlu'nun bulunduğu parti otobüsünün etrafında toplandı.

Otobüsten partililere seslenen Kemal Kılıçdaroğlu, Mengen'in ''yemeğin ve lezzetin başkenti'' olduğunu ifade ederek, ''İktidarın hazırladığı yemek hoşunuza gidiyor mu? Gitmiyorsa bu yemeği yapanları hep beraber değiştirelim'' dedi.

Kılıçdaroğlu, ''Sizinle iktidar koşusu başlattık. Artık tek hedef var, halkı kucaklayarak halkla birlikte koşacağız. İlk sözümüz halktı, son sözümüz halk olacak'' diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, CHP'nin hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğini ve herkesin el ele barış şarkıları söyleyerek yaşamasını sağlayacağını ifade etti.

Mengen'den sonra Devrek'e giden Kılıçdaroğlu, burada partililerce karşılandı.

''Türkiye, temiz siyaset açlığı, düzgün politika açlığı çekiyor. Türkiye, halkına hesap vermeyi onur gören bir siyaset anlayışını bekliyor. Onun için yola çıktık'' diyen Kılıçdaroğlu, tüm Türkiye'yi gezeceklerini ve halkla beraber iktidara yürüyeceklerini belirtti.

Siyasetçinin yalnızca halka hizmetle görevli olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, ''Biz halka hizmet edeceğiz. Milletin ayağının türabı olacağız'' dedi.

Ülkede her kesimin sorunları bulunduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Peki bu ülkede derdi tasası olmayan kim var? Siyasetten zengin olup havuzlu villalarda oturanlar var. Artık Türkiye'de siyasetten zenginliğe son diyoruz'' diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Devrek'in bastonları ile bir dünya markası yarattığını belirterek, ''Bir dünya markası yarattınız. İnşallah bir dünya markası da Ankara'da yaratacağız'' dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na partililerce Devrek bastonu hediye edildi.

Kılıçdaroğlu'nun gezisine Önder Sav, Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay ile parti yöneticileri ve milletvekilleri katılıyor.

Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak’a gideceğini başkan seçildiği kurultayda yaptığı konuşmada açıklamıştı.

Eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’in de destek verdiği Kemal Kılıçdaroğlu, kurultayda Ecevit’le özdeşleşen şapkayı takmıştı.

Kılıçdaroğlu’nun ilk ziyaretini Zonguldak’a yapması dikkat çekiyor. Zira Zonguldak, Bülent Ecevit’in partisi DSP’nin kalesi olarak biliniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...