Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ ile görüştü

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, ikinci tur öncesinde ilk olarak Adalet Partisi'ni ziyaret etti. Toplantı sonrası açıklama yapan Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz, ikinci turda Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı. Kılıçdaroğlu akşam saatlerinde Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile görüşme gerçekleştirdi.

Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ ile görüştü

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu önesinde yoğun görüşme trafiği yaşanıyor.

Millet İttifakı Adayı , ilk olarak Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz ile görüşme gerçekleştirdi.

Adalet Partisi ilk turda Ata İttifakı'nda yer alıyordu. Adalet Partisi Genel İdare Kurulu daha önce Kılıçdaroğlu'na destek kararını açıklamıştı.

KILIÇDAROĞLU: VATANSEVERLERİ SANDIĞA DAVET EDİYORUM

Görüşme sonrası açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Var olma-yok olma mücadelesi veriyoruz. Hepimizin sorumluluğu var. Kamplaşmadan ayrılan birbirini kucaklayan bir hepimizin temel hedefi. Bu artık referanduma dönüşmüş durumda. Artık bu yapının sistemin değişmesi lazım. Düşünce özgürlüğünün, yargı bağımsızlığının gelmesi lazım. Bütün vatanseverleri sandığa davet ediyorum." dedi.

Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ ile görüştü - 1 Adalet Partisi Genel Başkanı Öz (solda), Kılıçdaroğlu'na desteğini açıkladı.

ÖZ: KILIÇDAROĞLU'NU DESTEKLEYECEĞİZ

Adalet Partisi Genel Başkanı Öz de şunları söyledi: "Ata İttifakı'nı kurmuştuk, Zafer Partisi ile birlikte. Ata İttifakı maçın ilk yarısında görevini yaptı. Sinan Oğan beyi teklif ettik geldi, yüzde 5'te kaldı. İkinci tura kalan iki ittifak vardı. Demokrasinin devam etmesi için kararımızı verdik. Toplantıda Kılıçdaroğlu'nun şahsına destek kararı çıktı. Bu karar oybirliğiyle çıkmıştır. Seçim 'nin kaderini belirleyecektir. Ata İttifakı'na destek verenlere sesleniyorum. Biz bir muhalefet hareketiydik. Destek vereceğiz." 

ÖZDAĞ'DAN GÖRÜŞME SONRASI AÇIKLAMA

Kılıçdaroğlu, daha sonra akşam saatlerinde Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Ümit Özdağ görüşme sonrası sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Özdağ'ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"Atatürk çizgisinde Türk Milliyetçiliği zemininde kurulan Zafer Partisi'nin Genel Başkanı olarak, kuruluş ilkelerini koruma (Anayasa 1-4 Md. Ve 66 Md.) ve terörle etkin mücadele için gerekenlerin yapılması, 13 milyon sığınmacının geri dönmesinin sağlanması ile ilgili şartları içeren, Türkiye Cumhuriyetini daha ileri taşıma gayesiyle oluşturduğumuz mutabakat metnini, iş birliği esasları çerçevesinde CHP Genel Başkanı Sn. 'na sundum. Millet ittifakı paydaşlarının onayını alması gerektiğini ifade etti. Kendisi, yarın saat 11.00’de yapacağım basın toplantısına kadar, Millet İttifakının umarım olumlu cevabını iletecek.
Büyük Türk Milleti’ne arz ederim."

Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ ile görüştü - 2

Sayfa Yükleniyor...